Hírek
2011. Szeptember 12. 14:41, hétfő |
Belföld
Forrás: OrientPress
Zseléből készülhetnek a legújabb akkumulátorok

Egy új polimer zselé jelentheti a lítium akkumulátorok korszakának végét a tudósok szerint.
Ez a zselé ugyanis helyettesítheti a szeszélyes természetű folyékony elektrolitot, amely a jelenlegi lítium akkumulátorok lelkét jelenti, így az új szerkezetek olcsóbbak, biztonságosabbak, kisebbek és egyben nagyobb teljesítményűek is lehetnek.
A Leeds Egyetem munkatársai, akik az új akkumulátor kifejlesztésén dolgoznak, elmondták: a zselével feltöltött lítium akkumulátoroknak köszönhetően a hordozható számítógépek a jelenleginél sokkal könnyebbek lesznek, az elektromos autók pedig hatékonyabban működhetnek majd - írja a BBC.
A jelenlegi, elektrolit töltetű akkumulátorokkal egyre több probléma van. Az elektromos autók esetében a túlmelegedés okoz fejtörés a fejlesztőknek, akiknek így erősített acélházakat kellett készíteniük a biztosítékok és áramkörök védelme érdekében. Emellett ezek az akkumulátorok túl méretesek és nehezek is, így a tudósok egyelőre nem képesek a jelenlegieknél kisebb laptopokat készíteni.
A zselének köszönhetően azonban megoldódhat a túlmelegedés gondja, ráadásul előállítási költségük is töredéke lenne a jelenlegiekének. Emellett könnyebbek és kisebbek is lennének, ami pedig a fő szempont: nem kellene attól félni, hogy felrobbannak vagy égési sérüléseket okoznak.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2025. Augusztus 09. 10:36, szombat | Belföld
Hőség - ÉKM: időszakosan felfüggesztik a kamionstopot a hétvégén
A hőség miatt időszakosan feloldják a nehéz tehergépjárművek forgalomkorlátozását szombaton, illetve vasárnap - közölte az Építési és Közlekedési Minisztérium (ÉKM) pénteken az MTI-vel.
2025. Augusztus 09. 10:33, szombat | Belföld
Kísérleti közösségi közlekedési projekt indul Magyarországon a Hyundai körzeműködésével
2025. Augusztus 08. 08:03, péntek | Belföld
Összesen 1000 új autóbuszt vesz a MÁV
A nyáron érkezett 131 új autóbusz után újabb 869 járművel gyarapodik a MÁV-csoport flottája, ugyanis eredményesen zárult a buszbeszerzésre meghirdetett közbeszerzési eljárás.
2025. Augusztus 08. 08:02, péntek | Belföld
A hétvégére visszatér a kánikula
A hétvégére visszatér a kánikula és napról napra melegebb lesz, vasárnap már 33-38 Celsius-fok között alakul a csúcshőmérséklet.