Hírek
2020. Szeptember 10. 05:00, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Visszatér a hőség
Visszatér a hőség, 30 fok feletti csúcsértékekre kell készülni - hívta fel a figyelmet szerdán a Facebook-oldalán az Országos Meteorológiai Szolgálat.
Azt írták: az országot érintő hidegfront hatására Zabarban 3,1 Celsius-fokot is mértek, ami szezonrekord minimumnak számít. A hét második felében viszont anticiklon és egyre melegebb, továbbra is száraz levegő alakítja az időjárást. Ennek hatására a 30 fokot elérő vagy meghaladó csúcshőmérséklet sem lesz ritka. Az éjszakák azért továbbra is felfrissülést hoznak.
A hétvégén és a jövő hét elején arra is van esély, hogy az idei ősz eddigi legmagasabb hőmérsékleténél (33 fok) - amit hétfőn Pitvaroson mértek - is melegebb lesz. Nagyjából 5-10 fokkal az ilyenkor szokásos (23 fok körüli) maximumok fölött alakulnak a csúcsértékek. Megjegyezték ugyanakkor, hogy egyébként nem ritka a szeptemberi hőség, a rekordok 35-38 fok között alakulnak ebben az időszakban.
A meteorológiai szolgálat kitért arra is, hogy csak 8-10 nap múlva növekszik a csapadék esélye, addig szinte semmi esélye esőnek.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 22. 16:00, vasárnap | Belföld
Szijjártó Péter: a lengyel kormányfőnek is el kellene jönnie Budapestre még április 12. előtt
2026. Március 22. 15:00, vasárnap | Belföld
Az Otthon Start Programban már 30 ezernél több hitelfolyósítás történt
Az Otthon Start Program dinamikusan növekszik, és mára meghaladta a 30 ezret a folyósított hitelszerződések száma - mondta a Kulturális és Innovációs Minisztérium (KIM) vezetője szombaton Gödöllőn.
2026. Március 22. 11:00, vasárnap | Belföld
Magyarországra leselkedő veszélyekről beszélt Orbán Viktor
Négy nagy veszéllyel kell szembenéznie Magyarországnak már a következő hónapokban, ezért ne a kockázat, hanem a biztos választás mellett szavazzunk április 12-én - hívta fel a figyelmet a miniszterelnök.
