Városlista
2025. május 3, szombat - Tímea

Hírek

2013. Október 15. 23:58, kedd | Helyi
Forrás: http://www.sonline.hu

Viharban kiváló a balatoni vízirendőr

Viharban kiváló a balatoni vízirendőr

Viharos körülmények között a balatoni Európa egyik legjobb vízirendőr-alakulata. Ezt Horváth László, a balatoni vízirendészet parancsnoka mondta kedden Balatonőszödön, a 12. országos vízirendészeti járőrversenyen.

Azt is hozzátette, hogy a fair play, az egyenlő esélyek jegyében azonban most olyan gyakorlati feladatsort állítottak össze, melynek a teljesítése a dunaiaknak és a tiszaiaknak is ugyanolyan próbát jelentett, mint a házigazda balatoniaknak. A parancsnok szerint egyébként a „hazai pálya” ezúttal csak igazán minimális előnyt jelenthetett, a dunai legénységgel most először érkezett két hajóvezető hölgy azért megjegyezte: az például nagyon nem mindegy, hogy állóvízről, vagy folyóvízről van szó...

Esetünkben állóvízben kellett teljesíteni a keddi első napi feladatokat, a hajdani őszödi kormányüdülő partjai előtt, kiváló időben, szélcsendben. Tizennégy csapat indult az ország minden részéből, tehát nem csak a három nagy vízirendészeti kapitányság (a dunai, a tiszai és a balatoni) felségterületéről. A mentőgyűrűt kellett pontosan a célra dobni, majd szlalomozni a hatalmas gumihajóval a bóják között – szituációs és életmentő gyakorlat, hallottuk a pontos elnevezését. De nemcsak motoros kisgéphajóval, hanem például vitorlással is végre kellet hajtaniuk feladatokat, hiszen – tudtuk meg Horváth Lászlótól – a vízirendőröknek mindenféle vízi járművel tudni kell bánni. Az országos járőrverseny szerdán az elméleti feladatokkal fejeződik be.

S bár a vitorlások és a horgászok miatt még nem vonultak teljes téli pihenőre a balatoni vízirendőrök, vezetőjük egy röpke szezonösszegzéssel már szolgálhatott. – Egy emberélet is sok, de az idei szezonban olyan kevés vízbefulladás történt a Balatonon, mint 1952, az ilyen nyilvántartások kezdete óta még sohasem – így a balatoni vízirendészet parancsnoka. – A főszezonban ketten fulladtak a vízbe, az egész év során öten. De ezek is javarészt rosszullét miatt következtek be, vagyis ahol a vízirendőr már nem sokat segíthet. A krónikához tartozik az is, hogy idén már 211 mentést hajtottunk végre a tavon.

Címkék: siófok

Ezek érdekelhetnek még

2025. Március 19. 07:58, szerda | Helyi

Erdő Péter kezdeményezte Ervin Gábor, a nyilasok által meggyilkolt vértanú pap boldoggá avatását

Erdő Péter bíboros, esztergom-budapesti érsek kezdeményezte Ervin Gábor, a nyilasok által 1944-ben meggyilkolt katolikus pap, embermentő boldoggá avatását vértanúság címén.

2025. Május 02. 09:50, péntek | Sport

MOL Magyar Kupa - Hétfőn indul a jegyértékesítés a fináléra

Hétfőn 10 órától kezdődik a jegyértékesítés a labdarúgó MOL Magyar Kupa május 14-i fináléjára, amelyben a tavalyi évhez hasonlóan a Ferencváros és a címvédő Paks találkozik a Puskás Arénában.

2025. Május 02. 09:50, péntek | Belföld

Agrometeorológia: nagy szükség lenne a májusi esőre

Az Alföldön és a Kisalföldön nagy területen száraz a talaj, ezért rendkívül nehezen kel a vetés; a jövő hét elején ugyan a lehűlés mellett érkezik több-kevesebb csapadék, de területi eloszlása ismét egyenetlennek ígérkezik

2025. Május 02. 09:49, péntek | Belföld

Idén már 21 kutyabarát strand és fürdetőhely várja országszerte a kutyásokat

Gyarapodott a hazai kutyabarát strandok száma: tíz éve csak 8, idén már 21 kutyabarát strand és fürdetőhely várja országszerte a kutyásokat, ami jól mutatja a kutyabarát helyek iránti igény jelentős növekedését