Városlista
2026. január 2, péntek - Ábel

Hírek

2014. Június 27. 06:00, péntek | Belföld

Válás – hamisított aláírással ház eladás?

Válás – hamisított aláírással ház eladás?

Van valamilyen megoldás, amivel eladhatatlanná válik az ingatlan? Ezzel a kérdéssel fordult az onlinejogsebesz.hu-hoz az a kérdező, akinek válnak szülei, és attól tart, hogy édesapja hamis aláírással eladja a házat.

Kérdés:
Tisztelt Jogsebész!

Szüleim válnak, édesapám marad az édesanyámmal közös tulajdonú házban. Fennáll annak a veszélye, hogy ő a tudtunkon kívül eladja a házrészét. Sajnos, több esetről hallottunk lakhelyünkön, hogy hamis aláírással eladtak házakat. Kérdésem, hogy mit tudnánk mi tenni az ellen, hogy nehogy valaki édesanyám nevében eladja az őt illető házrészt is. Van valamilyen megoldás, amivel eladhatatlanná válik az ingatlan?

Köszönöm.

2014. 05. 29.

Válasz:
Tisztelt Kérdező!
A hamisított aláírással „eladott” szerződés egyébként érvénytelen, bíróság előtt megtámadható, általa nem szerezhető tulajdon – és ez nem évül el.
Arra is van lehetőség, hogy a földhivatalban külön értesítést kérjenek minden bejegyzésről, ami az ingatlant érinti.

A problémára nem kizárólag az általunk megírt válasz lehet a követendő példa, elképzelhető, hogy létezik más megoldás, a kérdés más nézőpontból való megközelítése.

A fenti témáról további kérdéseket olvashat, illetve kérdéseket tehet fel oldalunkon a www.onlinejogsebesz.hu weboldalon.
Ne feledje, joga van kérdezni!

Tisztelettel:
dr. Nádas Gábor
ügyvéd
onlinejogsebesz.hu

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 01. 09:48, csütörtök | Belföld

Az ötös lottó nyerőszámai és nyereményei

A Szerencsejáték Zrt. tájékoztatása szerint az 1. héten megtartott ötös lottó számsorsoláson, a Szilveszteri Szuperlottón a következő számokat húzták ki:

2026. Január 01. 09:46, csütörtök | Belföld

Magyar Péter: 2026 a közös döntésünk éve lesz

2026. Január 01. 09:45, csütörtök | Belföld

Sulyok Tamás: találjunk rá mindannyian az összetartozás örömére

Az új évben uralkodjék közöttünk a megértés és a szeretet, találjunk rá mindannyian az összetartozás örömére - hangsúlyozta Sulyok Tamás köztársasági elnök szerda éjfél után a közmédiában.