Hírek
2013. November 19. 13:47, kedd |
Helyi
Forrás: likebalaton.hu
Új gyógy- és wellness-szálloda épül Siófokon uniós támogatással

Új négycsillagos ayurvedikus gyógy- és wellness szállodát épít a Viola 30 Kft. Siófokon 735 millió forintos költségvetéssel, amelyhez 515,1 millió forintos uniós támogatást sikerült nyernie
- közölte Rendes Szabolcs projektmenedzser.
A tavaly alapított, siófoki székhelyű Viola 30 Kft. az „Egészségügyi turizmus szolgáltatásainak fejlesztése a konvergencia régiókban” című pályázati kiíráson nyert támogatást az Új Széchenyi Terv keretén belül.
A tervek szerint a jövő év szeptemberére megépülő beruházással egy 13 szobás gyógyszálloda épül, amellyel 20 munkahelyet tudnak megtartani és további 21-et létesíteni.
Az egészségügyi szolgáltatások területén tevékenykedő Viola 30 Kft. már működtet egy Calendula nevű ayurvedikus gyógyszállodát (ájurvéda - India több mint ötezer éves hagyományos, természetes orvostudományi rendszere, amely egyfajta alternatív gyógyászatnak tekinthető) Siófokon, amely iránt a férőhely-kapacitását meghaladó érdeklődés mutatkozott az elmúlt időkben. A jelenleginél jóval több gyógyulni vágyót is ki tudna szolgálni megfelelő bővítéssel. Az uniós támogatás segítségével lehetőség nyílik a meglévő épület mellé egy új, 26 férőhelyes, négycsillagos gyógyszállodát építeni.
A projekt keretén belül kialakítanak egyebek közt 7 korszerűen felszerelt orvosi szobát és vizsgálót, tíz terápiás célokra alkalmas masszázs helyiséget, öt gyógykezelésekhez szükséges gőzkabint, jógatermet, továbbá épül egy vízi tornára alkalmas temperált vizű kültéri medence is. Az új épületben a legkorszerűbb építészeti megoldások és innovatív technikák mellett megújuló energiával kívánják biztosítani az energiaellátást.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 08. 07:00, kedd | Külföld
Izrael jelentős légicsapást mért a húszik jemeni kikötőire és más célpontokra
Az izraeli légierő jelentős, mintegy ötven rakétából álló légicsapást mért a húszik jemeni kikötőire és más jemeni célpontokra vasárnap éjjel - jelentette az izraeli hadsereg (IDF) hétfő reggel.
2025. Július 07. 16:00, hétfő | Belföld
NAV: július 5-től változik néhány adószabály
Július 5-től változik az alkalmazottjukat be nem jelentők és a hiánypótlási felhívást semmibe vevő cégekre vonatkozó néhány adószabály - tudatta a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) szombaton az MTI-vel.
2025. Július 07. 12:00, hétfő | Külföld
Az Egyesült Államok augusztus 1-jén bevezeti az áprilisban bejelentett vámokat azon országok és partnerek esetében, amelyekkel addig nem
Az Egyesült Államok augusztus 1-jén bevezeti az áprilisban bejelentett vámokat azon országok és partnerek esetében, amelyekkel addig nem jön létre kereskedelmi megállapodás-közölte vasárnap Scott Bessent pénzügyminiszter
2025. Július 07. 11:00, hétfő | Belföld
Meteorológia: hétfőn hevesebb zivatarok lehetnek szinte az egész országban
Hevesebb zivatarok alakulhatnak ki hétfőn szinte az egész országban - derül ki a HungaroMet Zrt. vasárnapi veszélyjelzéséből.