Hírek
2018. Január 12. 05:00, péntek |
Külföld
Forrás: mti
Trump szerint Clinton összejátszhatott az oroszokkal az elnökválasztási kampányban

Donald Trump amerikai elnök csütörtökön Twitter-bejegyzésben közvetve azt állította, hogy Hillary Clinton, a demokraták volt elnökjelöltje összejátszhatott az oroszokkal a 2016-os elnökválasztási kampány idején.
Mikroblog-bejegyzésében az elnök több kérdést felvetve azt sugalmazta: volt vetélytársa és a Demokrata Párt fizethetett oroszoknak, hogy reá nézve terhelő dokumentumokat tartalmazó dossziét állítsanak össze. Donald Trump ezzel arra a dossziéra utalt, amelyet egy washingtoni cég megrendelésére Christopher Steele volt brit hírszerző állított össze, s amely eddig nem bizonyított adatokat és információkat tartalmaz róla.
"A demokraták által fizetett dossziét a Trump-kampány elleni kémkedésre használták fel. Vajon az FBI (Szövetségi Nyomozó Iroda) igénybe vett-e hírszerzési eszközöket a választás befolyásolására?" - tette fel a kérdést az elnök.
A Trump által említett dossziét a Fusion GPS nevű washingtoni cég rendelte meg Christopher Steele-től, először a Trump elnökjelöltségét ellenző néhány republikánus adományozó megbízásából, majd amikor már egyértelmű volt, hogy Donald Trump lesz a republikánus elnökjelölt, a Clinton-kampánynak dolgozó ügyvédi iroda és a Demokrata Országos Bizottság (a demokraták pártvezetése) "vette át", illetve fizette a továbbiakban a Fusion GPS munkáját.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Június 21. 09:12, szombat | Külföld
Vlagyimir Putyin: Moszkva nem törekszik Kijev kapitulációjára
Oroszország nem törekszik Ukrajna kapitulációjára - jelentette ki Vlagyimir Putyin orosz elnök a Szentpétervári Nemzetközi Gazdasági Fórum pénteki plenáris ülésén.
2025. Június 21. 09:09, szombat | Külföld
Donald Trump egyelőre nem kéri Izraelt az Irán elleni katonai akciójának leállítására
Donald Trump egyelőre nem kéri Izraelt az Irán elleni katonai akciójának leállítására, ami Teherán feltétele lenne a tárgyaláshoz - az amerikai elnök erről újságírók előtt beszélt pénteken.
2025. Június 20. 07:36, péntek | Külföld
Parajd - Újabb beomlások nyomán ismét sós víz került a Korond-patakba
A vízzel elárasztott parajdi sóbánya régi részlegénél csütörtök hajnalban történt újabb beomlások nyomán ismét sós víz került a Korond-patakba, növelve annak sótartartalmát
2025. Június 20. 07:27, péntek | Külföld
Donald Trump a következő két hétben dönt az Egyesült Államok esetleges bekapcsolódásáról a konfliktusba
Donald Trump amerikai elnök a következő két hétben hoz döntést arról, hogy az Egyesült Államok közvetlen módon bekapcsolódik-e az izraeli-iráni konfliktusba, mert esélyt kíván adni a tárgyalásos rendezésnek