Hírek
2023. Május 30. 09:47, kedd |
Belföld
Forrás: Ügyészség
Többször is felhívta a győri rendőrkapitányságot, hogy bomba van az épületben

A Győri Járási Ügyészség vádat emelt egy férfi ellen, aki több alkalommal olyan bejelentést tett, hogy bomba van a rendőrségen.
A vádirati tényállás szerint a 41 éves férfi 2022 augusztusa előtt többször tette bejelentést a 112-es segélyhívón a rendőrségre. Úgy érezte, hogy bejelentéseit nem veszik komolyan, a rendőrség ezek miatt nem a megfelelő módon intézkedik, és ezt nehezményezte.
Emiatt a terhelt dühös volt, ezért 2022 augusztusában, egy nap a reggeli órákban egy győri nyilvános telefonfülkéből, a 112-es segélyhívószámon bejelentést tett a rendőrséghez, arról, hogy bomba van a rendőrségen. Ezt követően aztán, aznap délután az elkövető még két alkalommal hívta nyilvános fülkéből a segélyhívót és újra bejelentéseket tett, hogy a rendőrség épületében bomba van.
Az első telefont követően a rendőrség bombakutatók, és bombakutató kutya segítségével átvizsgálta az épületet, és nem találtak robbanóanyagot.
A vádlott egy hónappal később, szeptemberben, a hajnali órákban szintén azzal telefonált a rendőrségre, hogy bomba van a Győri Rendőrkapitányságon. Bejelentése ekkor is valótlannak bizonyult. Végül a rendőrök a térfigyelő kamerák felvételeinek elemzésével azonosították az elkövetőt.
Az ügyészség a vádlottal szemben folytatólagosan elkövetett közveszéllyel fenyegetés miatt emelt vádat. A büntetési tétel három évig terjedő szabadságvesztés.
Az ügyben az érdemi döntést várhatóan a Győri Járásbíróság fogja meghozni.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Augusztus 09. 10:36, szombat | Belföld
Hőség - ÉKM: időszakosan felfüggesztik a kamionstopot a hétvégén
A hőség miatt időszakosan feloldják a nehéz tehergépjárművek forgalomkorlátozását szombaton, illetve vasárnap - közölte az Építési és Közlekedési Minisztérium (ÉKM) pénteken az MTI-vel.
2025. Augusztus 09. 10:33, szombat | Belföld
Kísérleti közösségi közlekedési projekt indul Magyarországon a Hyundai körzeműködésével
2025. Augusztus 08. 08:03, péntek | Belföld
Összesen 1000 új autóbuszt vesz a MÁV
A nyáron érkezett 131 új autóbusz után újabb 869 járművel gyarapodik a MÁV-csoport flottája, ugyanis eredményesen zárult a buszbeszerzésre meghirdetett közbeszerzési eljárás.
2025. Augusztus 08. 08:02, péntek | Belföld
A hétvégére visszatér a kánikula
A hétvégére visszatér a kánikula és napról napra melegebb lesz, vasárnap már 33-38 Celsius-fok között alakul a csúcshőmérséklet.