Hírek
2011. Szeptember 26. 14:21, hétfő |
Belföld
Forrás: OrientPress
Több milliárd forint hozampénz parkol a Postán
Több mint 80 ezer volt magánnyugdíjpénztár-tag 2,7 milliárd forintnyi reálhozamát nem tudta kikézbesíteni a Magyar Posta.
Hibás volt a pénztárnak megadott cím, vagy a címzett az értesítés ellenére nem vette át az összeget – írja a Világgazdaság.
Az érintettek egy a múlt héten megjelent kormányrendelet szerint november végéig kaptak haladékot, hogy kérjék a pénztáruktól az újbóli utalást. A jogszabály rendezi a Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyeletének állásfoglalása, valamint a jogszabályok közötti ellentmondást is. Előbbi szerint azok a pénztártagok, akiknek hibás volt a címe vagy a bankszámlaszáma, kaphassanak még egy esélyt, a korábbi jogszabály azonban ezt nem engedte meg. Sőt kimondta: ha valakinek nem tudta a posta kézbesíteni a pénzét, annak a reálhozamát át kell utalni a Nyugdíjreform és Adósságcsökkentő Alap számára. A posta szerint sokan jártak így. Aki november végéig nem kéri a pénztárától a reálhozam újbóli kikézbesítését, vagy kéri, de nem veszi át, annak a pénze végleg az államhoz kerül.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 01. 09:48, csütörtök | Belföld
Már több mint 20 ezer fiatal jutott lakáshoz az Otthon Start Programnak köszönhetően
2026. Január 01. 09:48, csütörtök | Belföld
Az ötös lottó nyerőszámai és nyereményei
A Szerencsejáték Zrt. tájékoztatása szerint az 1. héten megtartott ötös lottó számsorsoláson, a Szilveszteri Szuperlottón a következő számokat húzták ki:
2026. Január 01. 09:46, csütörtök | Belföld
Magyar Péter: 2026 a közös döntésünk éve lesz
2026. Január 01. 09:45, csütörtök | Belföld
Sulyok Tamás: találjunk rá mindannyian az összetartozás örömére
Az új évben uralkodjék közöttünk a megértés és a szeretet, találjunk rá mindannyian az összetartozás örömére - hangsúlyozta Sulyok Tamás köztársasági elnök szerda éjfél után a közmédiában.
