Hírek
2018. Szeptember 28. 19:11, péntek |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Tízezer szervátültetést végeztek eddig Magyarországon

Tízezer szervátültetést végeztek Magyarországon az elmúlt 45 évben, és a páciensek fele még mindig él, ami hatalmas siker
- közölte a Magyar Szervátültetettek Szövetségének (MSZSZ) stratégiai-és orvos-igazgatója az M1 aktuális csatornán pénteken.
Grózli Csaba azt mondta, a sürgősségi szervátültetésre váróknak óriási előrelépés, hogy Magyarország csatlakozott az Eurotransplanthoz, amelynek segítségével nyolc ország hétezer donorszervéből választhatnak az érintettek.
Berente Judit, az MSZSZ elnöke hozzátette: Magyarország a második helyen végzett a szervátültetettek és művesekezeltek Európa-bajnokságán júniusban az olaszországi Cagliariban a 25 résztvevő országból.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Augusztus 08. 08:03, péntek | Belföld
Összesen 1000 új autóbuszt vesz a MÁV
A nyáron érkezett 131 új autóbusz után újabb 869 járművel gyarapodik a MÁV-csoport flottája, ugyanis eredményesen zárult a buszbeszerzésre meghirdetett közbeszerzési eljárás.
2025. Augusztus 08. 08:02, péntek | Belföld
A hétvégére visszatér a kánikula
A hétvégére visszatér a kánikula és napról napra melegebb lesz, vasárnap már 33-38 Celsius-fok között alakul a csúcshőmérséklet.
2025. Augusztus 07. 08:01, csütörtök | Belföld
Visit Hungary: csaknem 100 ezer vendéget fogadtak a fővárosi szállodák a Forma–1 versenyhétvégén
Az idei Forma–1 versenyhétvégén a fővárosi szállodák majdnem 100 ezer vendéget fogadtak, kihasználtságuk meghaladta a 86 százalékot.
2025. Augusztus 07. 07:55, csütörtök | Belföld
Iparvédelmi és munkahelyvédelmi akciótervet dolgoz ki a kormány
Elkezdte a konzultációkat a külgazdasági és külügyminiszter azokkal a nagy cégekkel, amelyeket az Európai Unió és az Egyesült Államok között létrejött kereskedelmi megállapodás érint