Hírek

2014. Január 12. 21:37, vasárnap | Helyi
Forrás: siofok.hirhet.hu

Tizenöt góllal nyert a Győr a Siófok ellen

Nem történt meglepetés a női kézilabda NB I. 14. fordulójában: a bajnoki címvédő Győr magabiztosan verte csapatunkat.

A mérkőzés előtt a szerbiai világbajnokságon járt győri játékosokat köszöntötték. Kilenc győri játékos szerepelt a vb-n: Katarina Bulatovic, Katrine Lunde, Heidi Löke, Kovacsics Anikó, Bognár-Bódi Bernadett, Herr Orsolya, Soós Viktória, Görbicz Anita és a világbajnoki címet szerző brazil Eduarda Amorim.

A meccset az Audi ETO kezdte, Kovacsics hetese után azonban zsinórban három gólt lőttek a vendégek. 3-3 után, Szamoránsky révén megint a Siófok vezetett. Kovacsics egyenlített, majd előnybe került a házigazda, és a folytatásban fokozatosan nőtt a két együttes közti különbség. Polics góljára Bulatovic válaszolt két találattal, és öt góllal járt előrébb az ETO. Polics újabb találatára Amorim válaszolt nagy bombával. A félidő utolsó percében Szabadfi talált be, és 16-12-es győri vezetéssel mehettek pihenni a csapatok.

A második félidőt Dajka gólja nyitotta, amire Korsós majd Löke válaszolt. A hazaiak belelendültek, a vendégek pedig többször kerültek emberhátrányba, ami a világ egyik legjobb csapata ellen nem sok jóval kecsegtetett. Korsós emberelőnyben lőtte ötödik találatát a meccsen, ezzel már 25-15 volt az állás. Bognár-Bódi is feliratkozott a gólszerzők közé, majd Amorim lőtt gólt. 28-16 után Bulatovic bombájával folytatódott a játék, majd Polics és Löke szerzett gólt. A végén Kovacsics eresztett meg nagy lövést, majd az utolsó percben Szalai lőtt gólt. 37-22-re győzött a címvédő.

Ambros Martín: – Jól játszott, keményen küzdött a csapat. Többet most nehéz mondanom, nagyon remélem, hogy Szepesi Ivett sérülése nem olyan súlyos, mint amilyennek látszik.
Golovin Vlagyimir: – Az első félidőben helyt álltunk, a folytatásban beindult a győri henger. A mai napon ennyit tudtunk.

14. FORDULÓ
Győri Audi ETO KC–Siófok-Galérius Fürdő 37–22 (16–12)

Győr, Magvassy-csarnok, 1200 néző. V: Herczeg, Südi
GYŐRI ETO: Lunde – Orbán Adrienn 1, Hornyák Á., KOVACSICS 6 (3), LÖKE 9, Hornyák D. 1, SZEPESI 5. Csere: Herr O. (kapus), AMORIM 3, Bognár-Bódi 2, KORSÓS 5, Soós, Görbicz 2, K. Bulatovics 3. Edző: Ambros Martín
SIÓFOK: FUTAKI – Lukács 1, Németh Cs., Léránt 2, Szamoránsky A. 2, BOGDANOVIC 4 (2), SZALAI B. 4. Csere: Pastrovics, Nagy É. (kapusok), Dajka 1, Szabadfi 2, POLICS 5, Varga N., Termány 1. Edző: Golovin Vlagyimir
Az eredmény alakulása. 3. perc: 1–3. 10. p.: 5–5. 15. p.: 10–5. 22. p.: 12–9. 36. p.: 21–14. 41. p.: 25–15. 47. p.: 30–17. 55. p.: 35–19
Kiállítások: 4, ill. 10 perc
Hétméteresek: 5/3, ill. 2/2

Forrás: siofokkc.hu