Városlista
2026. július 25, szombat - Kristóf, Jakab

Hírek

2018. Június 02. 14:01, szombat | Belföld
Forrás: mti

Tavaly 93 ezer diák dolgozott a diákvállalkozások szövetségén keresztül

Tavaly 93 ezer diák dolgozott a diákvállalkozások szövetségén keresztül

Tavaly 93 800 diák dolgozott a Magyarországi Diákvállalkozások Országos Érdekképviseleti Szövetségének (DiákÉSZ) tagszervezetein keresztül, 3624-gyel több mint 2016-ban

- közölte az iskolaszövetkezeti piac felét lefedő szövetség pénteken az MTI-vel. A közlemény szerint a fiatalok tavaly már 26 százalékkal több, összesen 5840 céggel álltak kapcsolatban. A diákszövetkezetek árbevétele a korábbi 20,67 milliárd forintról, 2017-ben 27,23 milliárd forintra emelkedett.

A diákok ennek 85 százalékát kapják meg személyes jövedelemként, ami 2017-ben meghaladta a 23 milliárd forintot, 2016-ban 17,57 milliárd forint volt.

A 13 tagszervezetet tömörítő DiákÉSZ keretein belül a diákok 2016-hoz képest 20,20 százalékkal több, 24,19 millió munkaórát dolgoztak tavaly.

Címkék: diák, nyári munka, tanuló

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 25. 11:00, szombat | Belföld

Vitézy Dávid: jövőre korszerű IC-motorvonatok állnak forgalomba a GYSEV-nél

Jövőre a GYSEV-nél 11 korszerű IC-motorvonat áll forgalomba a Budapest-Győr-Szombathely és a Budapest-Győr-Sopron vonalon - írta a közösségi oldalán pénteken a közlekedési és beruházási miniszter.

2026. Július 25. 09:38, szombat | Belföld

Gajdos László átfogó vizsgálatot rendelt el a hatvanpusztai telepen az állattartási szabályok betartása ügyében

Az élő környezetért felelős miniszter átfogó vizsgálatot rendelt el a Bicske és Hatvanpuszta közötti telepen tartott zebráknál az állattartási körülmények és a szabályok betartása ügyében.

2026. Július 25. 09:37, szombat | Belföld

Kapitány István: a Suzuki 76 milliárdos fejlesztésre készül Esztergomban

A Suzuki 76 milliárd forintos fejlesztésre készül esztergomi gyárában, a beruházás az elektromos járművek és akkumulátorcsomagok gyártását is érinti - közölte a gazdasági és energetikai miniszter pénteken a Facebook-oldalán.

2026. Július 25. 07:00, szombat | Belföld

Semjén Zsolt: a KDNP akkor a legértékesebb, ha saját arcélét mutatja

A Kereszténydemokrata Néppárt (KDNP) akkor a legértékesebb, ha saját arcélét mutatja és minden verzióra készen áll - mondta Semjén Zsolt, a KDNP elnöke pénteken Tusnádfürdőn újságíróknak.