Hírek
2014. Március 29. 07:42, szombat |
Helyi
Forrás: sonline.hu
Szolgálunk és... - büntet a rendőr, ha lehúzva marad az autó ablaka
Arasznyira lehúzva hagyta autóablakát egy siófoki olvasónk a helyi hipermarket parkolójában – megbírságolták érte a rendőrök, még büntetőpontot is kapott.
Az eset nyomán arra voltunk kíváncsiak: eddig is büntetett ezért a rendőrség, vagy ez egy új gyakorlat, azaz mindenki jobban teszi, ha ezek után jobban odafigyel autóablakára, különösen nyáron?
A Somogy Megyei Rendőr-főkapitányság sajtószolgálata azt válaszolta: mivel kérdésünket időpontra, helyre, személyre nem pontosítottuk, azt a rendszerből kikeresni nem áll módjukban. S bár nem konkrét, hanem általános érvényű választ vártunk, úgy tettünk, ahogy a somogyi főkapitányság sajtószolgálata javasolta: az ORFK kommunikációs szolgálatához fordultunk. Íme, ez utóbbiak lapunkhoz érkezett válasza: „A rendőröknek szolgálatuk ellátása során az is feladatuk, hogy a hatályos jogszabályi rendelkezések megtartatása érdekében a szükséges-arányos mértékben szankcionálják a jogsértőket. A rendőrség mindenkor a hatályos jogszabályok szerint jár el.”
Ezek után magunk kísérelünk meg válaszolni saját kérdésünkre, siófoki olvasónk esete alapján: a jelek szerint büntetnek ilyesmiért a rendőrök, minden autós figyeljen erre is!
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 09. 10:26, kedd | Helyi
Csajok Miniben…, de nem úgy!
Beszélgetés Buza Zsuzsa rallyversenyzővel az 59. Mecsek Rally előtt.
2026. Május 28. 08:00, csütörtök | Helyi
Vitézy Dávid: újra elérhető az Elektronikus Mozdonyszolgálati Információ Gyűjtőrendszer
Újra elérhető szerdától az Elektronikus Mozdonyszolgálati Információ Gyűjtőrendszer (EMIG) - közölte a közlekedési és beruházási miniszter szerdán a Facebook-oldalán.
2026. Május 24. 12:00, vasárnap | Helyi
Labdarúgó NB I - Robbie Keane távozik a Ferencvárostól
Távozik posztjáról Robbie Keane, a labdarúgó Fizz Ligában ezüstérmes Ferencváros vezetőedzője - adta hírül szombat délután a zöld-fehér klub a honlapján megjelent közleményben.
2026. Május 22. 11:00, péntek | Helyi
Varga Mihály: eredményesen működött az MNB az utóbbi több mint egy évben
Eredményesen működött az utóbbi több mint egy évben az alapfeladatai ellátására összpontosító Magyar Nemzeti Bank (MNB) - mondta Varga Mihály jegybankelnök a Kell még mondanom valamit, Ildikó? podcast csütörtöki adásában.
