Városlista
2025. október 3, péntek - Helga

Hírek

2017. Október 26. 15:52, csütörtök | Belföld
Forrás: mti

Szilánkokat találtak egy marokkói származású halkonzervben

Szilánkokat találtak egy marokkói származású halkonzervben

Szilánkokat talált egy piaci ellenőrzés során a cseh hatóság egy marokkói származású makrélafilében, a Nébih az Európai Bizottság gyorsriasztási rendszerén (RASFF) érkezett riasztás útján értesült az esetről.

A Nébih honlapja szerint Magyarországra és Szlovákiába is érkezett a makrélafilé napraforgóolajban elnevezésű, COOP Premium márkájú, nettó 125 grammos, 8 595139 774318 vonalkóddal ellátott, könnyen nyitható húzógyűrűs halkonzervből az idén június 29. és október 4. között.

A termékben éles, 0,5 centiméternél kisebb méretű idegen anyagot találtak, összetételéről és eredetéről a Nébih egyelőre nem rendelkezik pontos információkkal.

A hivatal közleményében ismerteti: a makrélakonzervet forgalmazó cseh nagykereskedő kezdeményezte a termék kivonását a forgalomból, és értesítette kereskedelmi partnereit a szükséges intézkedések megtételéről, amelyek végrehajtását a magyar hatóság is felügyeli.

A Nébih kéri a vásárlókat, hogy a terméket ne fogyasszák.

Fotó: illusztráció

Címkék: hal, konzerv, szilánk

Ezek érdekelhetnek még

2025. Október 03. 07:01, péntek | Belföld

Energiaügyi államtitkár: 20 százalékkal emelkedne Magyarország energiaszámlája az orosz energiaembargó hatására

Húsz százalékkal emelkedne Magyarország energiaszámlája az orosz energiaembargó hatására - jelentette ki az Energiaügyi Minisztérium (EM) parlamenti államtitkára csütörtökön Szegeden.

2025. Október 03. 07:00, péntek | Belföld

Szijjártó Péter: Magyarország történetének leghosszabb távú LNG-szerződését írta alá az ENGIE-vel

Magyarország történetének leghosszabb távú szerződését írta alá cseppfolyósított földgáz (LNG) beszerzéséről a francia ENGIE-vel, amely fontos pillérét fogja jelenteni hazánk energiabiztonságának a jövőben

2025. Október 02. 07:06, csütörtök | Belföld

Hidvéghi Balázs: ma kezdődik a nemzeti konzultáció kérdőíveinek postázása

Ma kezdődik a nemzeti konzultáció kérdőíveinek postázása Budapesten, november elejére, közepére, országszerte mindenki megkapja őket - mondta Miniszterelnöki Kabinetiroda parlamenti államtitkára szerdán.

2025. Október 02. 07:05, csütörtök | Belföld

Orbán Viktor: Ukrajna felvétele ügyében nem lehet megkerülni Magyarországot

Magyarország megkerülésével, jogi trükközéssel nem lehet megnyitni Ukrajna európai uniós csatlakozási folyamatát