Hírek
2026. Január 15. 07:28, csütörtök |
Belföld
Forrás: MTI
Szijjártó Péter minden eddiginél durvább választási beavatkozástól tart Brüsszel részéről
A frissen kiszivárgott iratok is tanúsítják, hogy Brüsszelből minden egyes magyarországi választásba beavatkoznak, most pedig minden eddiginél durvább beavatkozás várható
- írta Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter szerdán az X-en.
A Külgazdasági és Külügyminisztérium közleménye szerint a tárcavezető arra reagált legújabb bejegyzésében, hogy kiszivárgott iratok szerint Benedek Márton, az Európai Bizottság egyik magas rangú tisztviselője már 2019-ben titokban a magyar kormánnyal szembeni ellenzéki mozgalom koordinálásán dolgozott.
"Hát, bizony, így megy ez! Brüsszelnek olyan kormányok kellenek, amelyek igent mondanak neki: igent mondanak a háborúra, a migrációra és a genderre"
- húzta alá.
"Magyarország szuverén nemzeti kormánya viszont nemet mond Brüsszelnek: nemet mondunk a háborúra, a migrációra és a genderre" - tette hozzá.
Szijjártó Péter kiemelte: "Brüsszel hosszú évek óta le akar minket takarítani a pályáról. Minden egyes választásba beavatkoznak, most pedig minden eddiginél durvább beavatkozásra számíthatunk, hiszen a tét is minden eddiginél nagyobb: bele akarnak vinni minket a háborúba, a migránsokat pedig be akarják hozni ide".
"S tudják, hogy mindezekre csak egy brüsszeli bábkormány mond igent. Mi viszont nemet mondunk Brüsszelnek, akármilyen nyomást is helyeznek ránk!!" - szögezte le.
Mario Nawfal politikai kommentátor azt írta friss X-posztjában, hogy kiszivárgott dokumentumok szerint Benedek Márton már 2019-től kezdve csendben azon dolgozott, hogy megszervezze és összehangolja az Orbán Viktor elleni ellenzéket.
"Nem metaforikus ellenállásról van szó. Valódi struktúráról. NGO-k, szakszervezetek, finanszírozási csatornák, választási menetrendek. A teljes kezdőkészlet" - sorolta.
"Az illető, Benedek Márton, az uniós intézményekben ült, miközben egy részletes forgatókönyvet vázolt fel tüntetésekre, üzenetalkotásra, adománygyűjtésre - sőt olyasmire is, ami nagyon hasonlít egy árnyékkormányra"
- folytatta.
"A korai próbálkozás elbukott. A párt, amelynek felépítésében segített, csúnyán leszerepelt a választásokon. De a kézikönyv nem tűnt el. Csak kivárt. Aztán hirtelen megjelenik egy teljesen új szereplő, Magyar Péter a semmiből. Teljes nyugati médiatámogatás, komoly pénzből és profin felépített kampány, szándékosan homályos ideológia, határozottan EU-párti hangvétel - és üstökösszerű emelkedés a közvélemény-kutatásokban" - tette hozzá.
"Az EU nemcsak nyomást gyakorol a kormányokra. Aktívan megkerüli őket, ha nem működnek együtt" - összegzett.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 02. 16:00, hétfő | Belföld
Szijjártó Péter: Izraelből Egyiptom és Jordánia felé át lehet lépni a szárazföldi határátkelőkön
Izraelből Egyiptom és Jordánia felé át lehet lépni a szárazföldi határátkelőkön, de több arab országban nem javasolják az elindulást a határátkelők felé
2026. Március 02. 13:23, hétfő | Belföld
Április 10-ig meg kell érkeznie a pedagógusok extra juttatásának
Maruzsa Zoltán köznevelési államtitkár közösségi oldalán közzétett videóban jelentette be, hogy a kormány korábbi vállalásának megfelelően a pedagógusok márciusban egyszeri többletjuttatásban részesülnek.
2026. Március 02. 07:25, hétfő | Belföld
Napos, az átlagosnál enyhébb, tavaszias idő várható március első hetében
Jellemzően napos, tavaszias idő várható március első hetében
2026. Március 01. 13:00, vasárnap | Belföld
Orbán Viktor: egy fokozattal megemeltük a terrorfenyegetettség készültségi szintjét
Összeült a Védelmi Tanács, megemeltük a terrorfenyegetettség szintjét egy fokozattal - mondta Orbán Viktor miniszterelnök szombat este közzétett Facebook-videójában.
