Hírek
2014. Május 15. 09:00, csütörtök |
Helyi
Forrás: sonline.hu
Szélvihar Somogyban: ingajáratban a tűzoltók
Útra és felsővezetékre dőlt fák, ágak eltávolításához riasztották a megye tűzoltó egységeit a szélviharban.
– Folyamatosan cseng a telefon a műveletirányítási központban – mondta Bázelné Mihályka Szabina tűzoltó hadnagy, megyei katasztrófavédelmi szóvivő. – Nemeskisfaludon egy felsővezetékre zuhant és fennakadt egy faág, amelynek eltávolításához a böhönyei önkormányzati tűzoltókat hívták. Majd három esetben a megyeszékhely útjain képeztek forgalmi akadályt a kidőlt fák, amit a kaposvári tűzoltók vágtak ki motoros láncfűrésszel.
– Szentán a villanyvezetékre dőlt rá egy nyárfa, ám a gyors beavatkozásnak köszönhetően a vezeték nem sérült meg – tájékoztatott Bázelné Mihályka Szabina. – Sávolyon egy melléképületre borult rá egy nyárfa, amit a szőkedencsi önkéntes tűzoltók távolítottak el.
– Ráksiban, Vízvár és Somogytarnóca külterületén, Somogyacsa és Somogydöröcske között szintén a szél csavarta ki a fákat, amik forgalmi akadályt képeztek – tett hozzá. – Siófokon két helyszínen is a tűzoltók beavatkozására volt szükség, a közúti forgalmat veszélyeztette a megdőlt növény, másutt a gyalogosok útját keresztezte. Estig mintegy húsz esetben kellett a tűzoltóknak beavatkozniuk. Személyi sérülés szerencsére egy esetben sem történt.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Augusztus 28. 07:51, csütörtök | Helyi
Bajnokok Ligája - Elindultak a budapesti döntő előkészületei
A Puskás Arénában lezajlott a labdarúgó Bajnokok Ligája budapesti döntőjének előkészületeit beindító első munkaértekezlet.
2025. Augusztus 17. 00:00, vasárnap | Helyi
Vida Beni ismét gokartban!
Augusztus közepén rendezték az RMC Hungary Gokart Országos Bajnokság IV. fordulóját, ezúttal Kecskeméten.
2025. Október 28. 07:34, kedd | Életmód
MME: a költési időszak előtt kell elvégezni a természetvédelmi szempontból érzékeny munkákat
2025. Október 28. 07:32, kedd | Belföld
Ismét sürgeti az árrésstop kivezetését a kereskedelmi szövetség
Az élelemiszer árak március óta 5 százalék alatti ütemben nőnek, szeptemberben pedig az éttermi árakkal kiegészített infláció is 4,7 százalékra mérséklődött.
