Városlista
2025. december 17, szerda - Lázár

Hírek

2024. Szeptember 04. 08:08, szerda | Belföld
Forrás: MTI

Szalay-Bobrovniczky Kristóf: megvan az ezredik szerződéses területvédelmi tartalékos

Szalay-Bobrovniczky Kristóf: megvan az ezredik szerződéses területvédelmi tartalékos

A két hónapja indított Szeretem, Megvédem! elnevezésű kampány hatására sok ezren érdeklődtek, több ezren jelentkeztek. Kedden pedig átléptük az ezer szerződést kötött területvédelmi katona létszámot

- mondta Szalay-Bobrovniczky Kristóf honvédelmi miniszter a Magyar Honvédség YouTube-on közzétett keddi videójában.

A miniszter kiemelte, az önkéntes szervezésű haderő felállítása óta ilyen rövid idő alatt ennyi önkéntes még nem jelentkezett a Magyar Honvédségbe.

Szalay-Bobrovniczky Kristóf megköszönte azoknak, akik már szerződést kötöttek, majd hozzátette, hogy várnak mindenkit, aki a Magyar Honvédségben önkéntes területvédelmi tartalékosként szeretné szolgálni a hazáját.

"A békéhez erő kell, folytatjuk a munkát"
- hangsúlyozta a tárcavezető.

Ezek érdekelhetnek még

2025. December 17. 07:45, szerda | Belföld

Varga Mihály szerint csak 2027 második felére érhető el fenntartható módon az inflációs cél

A Magyar Nemzeti Bank (MNB) inflációs célja 2027 második felében érhető el fenntartható módon, de a szeptemberi előrejelzéshez képest az idén és jövőre is alacsonyabb lehet az infláció

2025. December 16. 07:05, kedd | Belföld

Lázár János: Magyarországon a közlekedés mindenki számára legyen alapjog

Magyarországon a közlekedésnek mindenki számára alapjognak kell lennie - hangoztatta az építési és közlekedési miniszter hétfőn délelőtt a Vas vármegyei Rábapatyon, ahol egy autóbuszmegállóban tartott sajtótájékoztatót.