Hírek
2011. Június 29. 14:17, szerda |
Belföld
Forrás: OrientPress
Soha nem látott rekordra ugorhat Magyarország fizetési mérlege
Az első negyedévben érhette el csúcsát a válság kezdete óta korrekciót vett folyó fizetési mérleg-így vélekednek a Napi Gazdaság által megkérdezett elemzők a csütörtökön megjelenő adatról. A Napi Gazdaság konszenzusa 900 millió e
A 2011 első negyedévben tapasztalt makrogazdasági folyamatok a külső egyensúly további javulását vetíti előre- állapította meg a jegybank a legutóbbi inflációs jelentésében. A Költségvetési Felelősségi Intézet Budapest elemzése szerint a kormány munkaerőpiacot,szociális ellátásokat és nyugdíjrendszert érintő, a Széll Kálmán tervben és a konvergenciaprogramban vázolt intézkedési valószínűleg nem hozzák az eredetileg tervezett költségvetési megtakarítást, így 2012-13-ban komoly rést kell valahogy betölteni. Ha a 900 millió eurós többlet bekövetkezik, akkor soha nem látott rekordra ugorhat Magyarország folyó mérlege, amely tőkemérleggel párosulva kiemelkedően magas finanszírozási többletet biztosíthat az országnak.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2025. November 18. 07:18, kedd | Belföld
Tizenegy pontos vállalkozási adócsökkentési megállapodást jelentett be Orbán Viktor
Tizenegy pontos vállalkozási adócsökkentési megállapodást jelentett be Orbán Viktor miniszterelnök hétfőn Budapesten sajtótájékoztatón.
2025. November 18. 07:17, kedd | Belföld
Hankó Balázs: a Semmelweis Egyetem Közép-Európa legjobb egyeteme
A Semmelweis Egyetem (SE) Közép-Európa legjobb egyeteme, a cél pedig az, hogy az elkövetkező években Európa és a világ egyik legjobb egyeteme legyen a budapesti orvosegyetem
2025. November 18. 07:00, kedd | Belföld
Elindult a Tisza jelöltállítási folyamata
Hétfőn elindul a Tisza jelöltállítási folyamata - jelentette be Magyar Péter a Facebookon.
