Hírek
2020. Február 19. 07:06, szerda |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: police.hu
Rengeteg szabálytalansággal találkoztak a rendőrök kiemelt ellenőrzésükön
Összesen 833 alkalommal állapítottak meg jogsértést a rendőrök a buszok és teherautók egyhetes ellenőrzése során - közölte a rendőrség kedden a honlapján.
Az Országos Rendőr-főkapitányság kommunikációs szolgálatának közleménye szerint február 10. és február 16. között Magyarország közútjain 2881 tehergépkocsit és 291 autóbuszt ellenőriztek.
Azonnali közlekedési korlátozást hat nehéz tehergépkocsi, valamint egy autóbusz esetében kellett elrendelni.
A tehergépkocsik ellenőrzése során vezetési- és pihenőidővel kapcsolatos szabályszegések miatt 77 alkalommal, a jármű-, illetve rakománybiztonsággal kapcsolatban 157 esetben, míg az okmányokkal kapcsolatos jogsértések miatt 79 alkalommal kellett intézkedni. A tehergépkocsi-vezetők ellenőrzése során hat alkalommal merült fel alkoholfogyasztás gyanúja, 56 alkalommal a jármű vezetője, illetve utasa nem használta a biztonsági övet, illetve 194 jármű vezetője túllépte a megengedett legnagyobb sebességet.
Az autóbuszok ellenőrzése során vezetési- és pihenőidővel kapcsolatos szabályszegések miatt nyolc, a jármű-, illetve rakománybiztonsággal kapcsolatban 12, míg az okmányokkal kapcsolatos jogsértések miatt tíz alkalommal kellett intézkedni. Az ellenőrzött autóbuszok vezetői közül tizenkilencen nem használták a biztonsági övet, illetve tízen túllépték a megengedett legnagyobb sebességet - áll a rendőrségi közleményben.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 01. 09:48, csütörtök | Belföld
Már több mint 20 ezer fiatal jutott lakáshoz az Otthon Start Programnak köszönhetően
2026. Január 01. 09:48, csütörtök | Belföld
Az ötös lottó nyerőszámai és nyereményei
A Szerencsejáték Zrt. tájékoztatása szerint az 1. héten megtartott ötös lottó számsorsoláson, a Szilveszteri Szuperlottón a következő számokat húzták ki:
2026. Január 01. 09:46, csütörtök | Belföld
Magyar Péter: 2026 a közös döntésünk éve lesz
2026. Január 01. 09:45, csütörtök | Belföld
Sulyok Tamás: találjunk rá mindannyian az összetartozás örömére
Az új évben uralkodjék közöttünk a megértés és a szeretet, találjunk rá mindannyian az összetartozás örömére - hangsúlyozta Sulyok Tamás köztársasági elnök szerda éjfél után a közmédiában.
