Városlista
2025. június 21, szombat - Alajos

Hírek

2012. Március 02. 14:09, péntek | Külföld
Forrás: OrientPress

Putyin harmadszor

Putyin harmadszor

Hétvégén orosz elnökválasztások lesznek, vagyis újra megválasztják Vlagyimir Putyint. A még kormányfői státuszban kampányoló Putyin azt ígérte, hogy nem fog szigorítani a politikai rendszeren.

Putyin megjegyezte, hogy Dmitrij Medvegyev leköszönő elnök olyan törvénycsomagokat terjesztett elő, amelyek liberalizálják az orosz politikai rendszert. Nem meglepetés, hogy Dmitrij Medvegyevnek felajánlja ugyanakkor a miniszterelnöki széket. Visszautasította viszont, hogy emiatt egyesek 'politikai oligarcha' veszélyt kiáltanak. Putyin egyébként bírálta az ellenzéket a konstruktív javaslatok hiánya miatt. Mondván, egyelőre nem tettek le javaslatokat az ország fejlődése érdekében. Oroszország gazdasági fejlődése a magas olaj- és földgázárak miatt egyelőre töretlen.

Sok szakértő azonban csendben megjegyezte, hogy a kommunista rendszer lebontása után a nagy gazdaságszerkezeti átalakítások Oroszországban is elmaradtak. Az ásványkincsek egyelőre kimeríthetetlen forrása miatt erre a következő 1-2 évtizedben nem is nagyon van esély, az olaj- és földgázkorszak alkonyával azonban ez az oroszok számára sem elodázható.

OrientPress Hírügynökség

Ezek érdekelhetnek még

2025. Június 21. 09:12, szombat | Külföld

Vlagyimir Putyin: Moszkva nem törekszik Kijev kapitulációjára

Oroszország nem törekszik Ukrajna kapitulációjára - jelentette ki Vlagyimir Putyin orosz elnök a Szentpétervári Nemzetközi Gazdasági Fórum pénteki plenáris ülésén.

2025. Június 21. 09:09, szombat | Külföld

Donald Trump egyelőre nem kéri Izraelt az Irán elleni katonai akciójának leállítására

Donald Trump egyelőre nem kéri Izraelt az Irán elleni katonai akciójának leállítására, ami Teherán feltétele lenne a tárgyaláshoz - az amerikai elnök erről újságírók előtt beszélt pénteken.

2025. Június 20. 07:36, péntek | Külföld

Parajd - Újabb beomlások nyomán ismét sós víz került a Korond-patakba

A vízzel elárasztott parajdi sóbánya régi részlegénél csütörtök hajnalban történt újabb beomlások nyomán ismét sós víz került a Korond-patakba, növelve annak sótartartalmát

2025. Június 20. 07:27, péntek | Külföld

Donald Trump a következő két hétben dönt az Egyesült Államok esetleges bekapcsolódásáról a konfliktusba

Donald Trump amerikai elnök a következő két hétben hoz döntést arról, hogy az Egyesült Államok közvetlen módon bekapcsolódik-e az izraeli-iráni konfliktusba, mert esélyt kíván adni a tárgyalásos rendezésnek