Városlista
2026. március 28, szombat - Gedeon, Johanna

Hírek

2014. Február 01. 12:09, szombat | Helyi
Forrás: sonline.hu

Piros riasztás: jön az ónos eső, senki se induljon útnak!

Piros riasztás: jön az ónos eső, senki se induljon útnak!

Az előrejelzések szerint Dunántúl délnyugati felén szombat délutántól körülbelül vasárnap reggelig jelentős mennyiségű ónos eső hullhat.

– Legmagasabb fokú – piros – figyelmeztetést adott ki Somogy megye egész területére a meteorológiai szolgálat 9 óra 47 perckor ónos eső veszélye miatt – tájékoztatott Bázelné Mihályka Szabina, a Somogy Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság szóvivője. – Szombat éjfélig az előrejelzések szerint több órás, tartós ónos esőre lehet számítani, melynek mennyisége meghaladhatja az öt millimétert!

– A Fonyódi Autópálya Mérnökség hat gépjárművel, a balatonvilágosi pedig négy sószóróval végzi az M7-es sztráda síkosság-mentesítését – tette hozzá a szóvivő. – A siófoki járás útszakaszait a Magyar Közút Nonprofit Zrt. hét járművel sózza.

Az előrejelzések szerint a Dunántúl délnyugati felén szombat délutántól a körülbelül vasárnap reggelig tartó periódusban jelentős mennyiségű ónos eső hullhat, amely jelentősebb mértékű jegesedést okozhat. Ezért a Somogy Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság arra kéri a lakosságot, senki ne induljon útnak!

Címkék: siófok

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 06. 07:13, kedd | Helyi

Havazás - Az ország szinte teljes területén intenzíven havazik

Az ország szinte teljes területén intenzíven havazik hétfőn éjjel, az érintett területeken a látási viszonyok korlátozottak, amely a forgalom jelentős lassulásával jár - olvasható az Útinform honlapján.

2026. Március 28. 12:00, szombat | Sport

Magyar-szlovén - Rossi: Lukács vagy Bárány helyettesítheti Vargát

Marco Rossi szövetségi kapitány szerint Lukács Dániel vagy Bárány Donát helyettesítheti a magyar labdarúgó-válogatott kezdőcsapatában a sérült Varga Barnabást.

2026. Március 28. 10:35, szombat | Belföld

Orbán Viktor: a Tisza egyenlő az ukránbarát kormányzással Magyarországon

A Tisza egyenlő az ukránbarát kormányzással Magyarországon, és az egyenlő a magyar emberek kizsebelésével, ezért erre nemet kell mondanunk