Hírek
2014. Január 09. 10:17, csütörtök |
Helyi
Forrás: sonline.hu
Partra vetette a hotelbezárás az úszókat is

Miért kell a Balaton fővárosából Boglárra, Fűzfőre, vagy Tabra járni azoknak, akik rendszeresen úsznak, versenyszerűen sportolnak?
Csak a már előzetes foglalással rendelkező csoportokat fogadja áprilisig a siófoki Hotel Yacht Club, s mivel bezárta wellness részlegét is, a 25 méteres uszodát sem tudják használni a külső vendégek, így a sportolók sem. Megint „partra kerültek” tehát a siófoki úszók, sportolók, ezt több alkalommal leírhattuk már az elmúlt években. A Galérius fürdő tanmedencéje ugyanis csak úszásoktatásra alkalmas, a Yacht Klubhoz hasonló méretű uszodával rendelkező Ezüstpart hotel is csak a nyári szezonban tart nyitva, így Fűzfőre, Balatonboglárra, vagy Tabra járna most a sportolók.
– Mi például Tabra – mondta érdeklődésünkre Bálintné Hegyi Márta, a Siófok és környéke DSK ifjú sportolóinak edzője. Ahogyan megírtuk, tizenéves tanítványainak egy csoportja bringázott el 2012 nyarán Siófokról Londonba, az olimpiára. Felkészülésükben fontos volt, hogy uszodai erősítő foglalkozásokat is tartani tudtak a Yacht Club Hotelben. Később egy ízben arról adhattunk hírt, hogy a szálloda akkori vezetése – arra hivatkozva, hogy megnövekedett a szállóvendégek száma és a hotel nem sportlétesítmény – kizárta őket az uszodahasználatból, de ez csak egy darabig tartott. Most azonban, hogy a hotel és az azóta is külsők által is használt wellness részleg átmenetileg bezárt, ez újfent ráirányította a figyelmet a mostoha siófoki uszodahelyzetre.
Több érintett szülő is megkereste lapunkat, feltéve a kérdést: miért kell a Balaton fővárosából Boglárra, Fűzfőre, vagy Tabra járni azoknak, akik rendszeresen úsznak, versenyszerűen sportolnak, hiszen az utazás nemcsak idő, hanem pénz is...
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 07. 16:00, hétfő | Belföld
NAV: július 5-től változik néhány adószabály
Július 5-től változik az alkalmazottjukat be nem jelentők és a hiánypótlási felhívást semmibe vevő cégekre vonatkozó néhány adószabály - tudatta a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) szombaton az MTI-vel.
2025. Július 07. 12:00, hétfő | Külföld
Az Egyesült Államok augusztus 1-jén bevezeti az áprilisban bejelentett vámokat azon országok és partnerek esetében, amelyekkel addig nem
Az Egyesült Államok augusztus 1-jén bevezeti az áprilisban bejelentett vámokat azon országok és partnerek esetében, amelyekkel addig nem jön létre kereskedelmi megállapodás-közölte vasárnap Scott Bessent pénzügyminiszter
2025. Július 07. 11:00, hétfő | Belföld
Meteorológia: hétfőn hevesebb zivatarok lehetnek szinte az egész országban
Hevesebb zivatarok alakulhatnak ki hétfőn szinte az egész országban - derül ki a HungaroMet Zrt. vasárnapi veszélyjelzéséből.
2025. Július 07. 08:00, hétfő | Belföld
NFI: már több mint egymillióan látták a Hogyan tudnék élni nélküled? című filmet
Tavaly december óta már több mint egymillióan látták a mozikban a Demjén Ferenc-slágerekre épülő Hogyan tudnék élni nélküled? című romantikus vígjátékot - közölte pénteken a Nemzeti Filmintézet (NFI) az MTI-vel.