Városlista
2026. február 10, kedd - Elvira

Hírek

2014. Március 17. 08:54, hétfő | Helyi
Forrás: sonline.hu

Parkban lakni immár Siófokon sem lehet

Parkban lakni immár Siófokon sem lehet

A Balaton-part, a belváros, az állomások, játszóterek és templomok, iskolák, közparkok, hidak és közvetlen környékük:

egyebek között ezeken a közterületeken tiltja meg az életvitelszerű tartózkodást a siófoki képviselő-testület által a napokban elfogadott rendelet.

– Nem tiltunk ki senkit a belvárosból, csak az életvitelszerű tartózkodást szabályozzuk – indokolt Balázs Árpád siófoki polgármester. – Azaz miközben komfortosabbá tesszük és bővítjük a hajléktalanszállót, azt szeretnénk elérni, hogy akinek nincs hol aludnia, az se a belváros közepét, vagy nyáron az üdülőterületet használja erre a célra, ne ott lakjon, ne a közparkokat tekintse mellékhelyiségnek és alvóhelynek. Vagyis „tartózkodni” lehet a közterületeken, de „ottlakni” nem. Homolya László, az üdülőtulajdonosok egyesületének elnöke azt kérdezte a testületi ülésen: a vadkempingezőkre, a közparkokban sátorozókra is vonatkozik-e a rendelet? Balázs Árpád azt felelte: igen, mivel az is életvitelszerű tartózkodásnak számít.

„Az itt élő és dolgozó emberek, valamint az idelátogató vendégek közérzetének javítása szükségessé teszi, hogy az életvitelszerűen közterületen élő, lakó emberek mozgását, tevékenységét bizonyos keretek közé helyezzük, mert szocializációs magatartásuk gyakran megbotránkozást, félelmet, riadalmat vagy kirekesztést eredményez a többi ember szemében” – olvasható a képviselők elé került indoklásban. Az elfogadott verdikt értelmében a nyári szezonban lényegesen bővebb, szezonon kívül szűkebb az a terület, ahol nemkívánatosak a hajléktalanok. A tapasztalatok alapján a szezonban 30-40-re tehető a közterületen élők száma (nem számítva ide a vadkempingezőket, koldusokat), míg azon kívül 10-15 fő körülire taksálható az állandó létszámuk.

Címkék: siófok

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 06. 07:13, kedd | Helyi

Havazás - Az ország szinte teljes területén intenzíven havazik

Az ország szinte teljes területén intenzíven havazik hétfőn éjjel, az érintett területeken a látási viszonyok korlátozottak, amely a forgalom jelentős lassulásával jár - olvasható az Útinform honlapján.

2025. December 23. 12:26, kedd | Helyi

Közösségi tapasztalatból lett magyar termékfejlesztés a pajzsmirigybetegségek támogatására

A BLAN Synergy rendszerszintű megközelítéssel, természetes módon egészíti ki a gyógyszeres kezelést