Városlista
2025. augusztus 8, péntek - László

Hírek

2020. Április 03. 05:00, péntek | Külföld
Forrás: mti/illusztráció: pixabay

Óriásit csökkent a légi forgalom Németországban a koronavírus miatt

Óriásit csökkent a légi forgalom Németországban a koronavírus miatt

Csaknem 85 százalékkal csökkent a légi forgalom Németországban a koronavírus-járvány miatt a polgári légiirányítási feladatokat ellátó Deutsche Flugsicherung (DFS) csütörtöki adatai szerint.

A németországi és a német légtéren áthaladó forgalom a járvány hatására az idei első negyedévben végig meredeken csökkent. Az utolsó napon, március 31-én országszerte mindössze 1341 repülést irányítottak, ami 84,7 százalékkal kevesebb az egy évvel korábbinál - áll a DFS jelentésében, amely szerint a teherszállításra szakosodott nemzetközi repülőtereken, például Lipcsében mérsékelt a csökkenés, számos repülőtéren viszont gyakorlatilag leállt az élet.

A forgalom ennyire drámai visszaesésére nincs példa az 1953 óta működő DFS történetében. Azonban a hasonló esetek, köztük a 2001. szeptember 11-i amerikai terrortámadások és a 2008-ban elmélyült globális pénzügyi válság tapasztalatai arra utalnak, hogy gyors lehet a kilábalás a válságból - emelte ki Klaus-Dieter Scheurle, a szolgálat vezetője, aki szerint az év második felében a forgalom jelentős növekedése várható.

Tavaly egész évben 3,334 millió repülést irányítottak, ami 0,4 százalékos csökkenés az egy évvel korábbi 3,346 millióhoz képest. A légi forgalom öt éve először esett vissza, a csökkenés a világgazdasági helyzet romlásának tulajdonítható. A január-májusi időszakban még minden hónapban emelkedett a járatok száma az egy évvel korábbihoz képest, júniustól viszont rendre csökkenést regisztráltak.

Az év egészét tekintve a németországi repülőtereket érintő járatok száma stagnált, a német légtéren áthaladó forgalom pedig csökkent. A 16 nemzetközi repülőtér forgalma 0,1 százalékkal emelkedett, a regionális repülőterek forgalma 3,1 százalékkal csökkent a jelentés szerint.

A DSF 1953-tól 1993-ig szövetségi hatóságként, azóta állami vállalatként működik. Az 5600 embert foglalkoztató cég kizárólagos jogkörben látja el a németországi polgári légi forgalom irányítási feladatait, békeidőben a katonai célú légiforgalommal együtt.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Augusztus 08. 08:04, péntek | Külföld

Izraeli-palesztin - Uniós biztos: az izrael műveletek nagyon hasonlítanak a népirtásra

Izrael műveletei Gázában, az éheztetés, a lakóhely elhagyásának kikényszerítése és a civil lakosság célzott meggyilkolása \"nagyon hasonlítanak\" a népirtáshoz -

2025. Augusztus 08. 07:51, péntek | Külföld

Donald Trump nem köti orosz-ukrán csúcstalálkozóhoz, hogy találkozzon Vlagyimir Putyinnal

Donald Trump amerikai elnök kész találkozni Vlagyimir Putyin orosz elnökkel abban az esetben is, ha az orosz államfő nem tárgyal közvetlenül Volodimir Zelenszkij ukrán elnökkel

2025. Augusztus 07. 08:02, csütörtök | Külföld

Fogadta az amerikai elnök különmegbízottját Vlagyimir Putyin

Fogadta a Fehér Ház különmegbízottját, Steve Witkoffot a Kremlben Vlagyimir Putyin elnök - közölte szerdán az orosz államfő sajtószolgálata.

2025. Augusztus 07. 07:59, csütörtök | Külföld

Csillagászati összegért épít hidat Olaszország Szicíliába

A világ legnagyobb függő szerkezete lesz, 5000 milliárd forintnyi összegbe kerül majd.