Városlista
2026. február 16, hétfő - Julianna

Hírek

2011. Szeptember 18. 07:17, vasárnap | Belföld
Forrás: OrintPress

Október 20. után is lesz lehetőség az áfa visszaigénylésre

Október 20. után is lesz lehetőség az áfa visszaigénylésre

Egyes sajtóhírekkel ellentétben október 20. után is lesz lehetősége az áfát visszaigényelni annak, aki erre jogosult.

Az új szabályozás szerint az adózó 2011. október 20-ig benyújtható kérelemben, vagy e határidőtől függetlenül, a rá vonatkozó szabályok szerint előterjesztett bevallásában érvényesítheti a visszaigénylési jogát.

A mikro-, kis és középvállalkozások támogatása érdekében az 1 millió Ft-ig terjedő visszatérítéseket az adóhatóságnak 30 napon belül kell teljesíteni. Mint ismeret, a kormány az Európai Bíróság ítélete nyomán megtette a szükséges intézkedéseket, az áfa visszatérítésekre gyors és rugalmas eljárási szabályokat dolgozott ki, valamint hatályon kívül helyezi az általános forgalmi adó törvény érintett rendelkezéseit-közölte a Nemzetgazdasági Minisztérium.

OrientPress Hírügynökség

Ezek érdekelhetnek még

2026. Február 16. 09:00, hétfő | Belföld

Változékony, szeles idő várható a héten, csütörtökön jelentős mennyiségű csapadék érkezhet

A hét elején lassú melegedés kezdődik, a hőmérséklet csúcsértéke 3 és 9 Celsius-fok között alakul, de elszórtan előfordulhat eső, havas eső, hó.

2026. Február 16. 07:35, hétfő | Belföld

Magyar Péter: sorsfordító pillanatban vagyunk

Sorsfordító pillanatban vagyunk, most dől el, hogy maradunk egy félelemre, gyűlöletre és lopásra épülő rendszerben, vagy visszavesszük végre a jövőnket

2026. Február 16. 07:34, hétfő | Belföld

Budapestre érkezett Marco Rubio, az Egyesült Államok külügyminisztere

Megérkezett Budapestre az Egyesült Államok külügyminisztere; Marco Rubiót Magyar Levente, a Külgazdasági és Külügyminisztérium parlamenti államtitkára fogadta a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtéren vasárnap.

2026. Február 15. 15:00, vasárnap | Belföld

ÉKM: az új KRESZ-ben kiemelt figyelmet kapnak a fogyatékossággal élők

A fogyatékossággal élőket képviselő szervezetekkel folytatódott pénteken az új KRESZ-szabályok egyeztetése.