Városlista
2025. október 3, péntek - Helga

Hírek

2011. Október 15. 07:17, szombat | Belföld
Forrás: HírTV

Nyugaton jobb ugyanaz a termék

Nyugaton jobb ugyanaz a termék

Bár a csomagolás szerint ugyanarról a termékről van szó, az Ausztriában kapható Hipp bébiételek, Pampers pelenkák, Coccolino öblítők, Persil mosószerek, Rauch gyümölcslevek mégis jobb minőségűek.

Mint amilyeneket a hazai üzletekben vásárolhatunk meg – derül ki a Budapest Fővárosi Kormányhivatal Fogyasztóvédelmi Felügyelőségének vizsgálatából.

Mint a Magyar Nemzet birtokába került összefoglalóból kiderül, a magyar piacra szánt, bevizsgált bébiételek összetétele sem felel meg a csomagoláson jelzettnek; több cukrot tartalmaznak, ami akár élettani szempontból is káros lehet a csecsemőknek. Komoly problémák vannak a lengyel gyártású Pampers pelenkákkal is, amelyek húsz százalékkal kevesebb folyadékot képesek felszívni, mint a német termékek. (rá)

Ezek érdekelhetnek még

2025. Október 03. 07:01, péntek | Belföld

Energiaügyi államtitkár: 20 százalékkal emelkedne Magyarország energiaszámlája az orosz energiaembargó hatására

Húsz százalékkal emelkedne Magyarország energiaszámlája az orosz energiaembargó hatására - jelentette ki az Energiaügyi Minisztérium (EM) parlamenti államtitkára csütörtökön Szegeden.

2025. Október 03. 07:00, péntek | Belföld

Szijjártó Péter: Magyarország történetének leghosszabb távú LNG-szerződését írta alá az ENGIE-vel

Magyarország történetének leghosszabb távú szerződését írta alá cseppfolyósított földgáz (LNG) beszerzéséről a francia ENGIE-vel, amely fontos pillérét fogja jelenteni hazánk energiabiztonságának a jövőben

2025. Október 02. 07:06, csütörtök | Belföld

Hidvéghi Balázs: ma kezdődik a nemzeti konzultáció kérdőíveinek postázása

Ma kezdődik a nemzeti konzultáció kérdőíveinek postázása Budapesten, november elejére, közepére, országszerte mindenki megkapja őket - mondta Miniszterelnöki Kabinetiroda parlamenti államtitkára szerdán.

2025. Október 02. 07:05, csütörtök | Belföld

Orbán Viktor: Ukrajna felvétele ügyében nem lehet megkerülni Magyarországot

Magyarország megkerülésével, jogi trükközéssel nem lehet megnyitni Ukrajna európai uniós csatlakozási folyamatát