Városlista
2026. február 16, hétfő - Julianna

Hírek

2011. Szeptember 20. 07:25, kedd | Belföld
Forrás: OrintPress

Nyomott áron fogy a krumpli

Nyomott áron fogy a krumpli

Egyes kereskedelmi láncok azt a látszatot kívánják kelteni, mintha sok volna a krumpli, és így önköltségi ár alá akarják szorítani a felvásárlást.

Pedig nincs túltermelés burgonyából, átlagos az idei év ha a termést nézzük, nem csak itthon, de a környező országokban is túlnőttek a burgonyák, babásodásra, göcsörtösödésre hajlamos a termény.

A korai fajták és a vetőburgonya − vagyis a várható termés 20 százaléka − már a hűtőházakban pihen, az étkezési fajták betakarítása nagyjából novemberig tart majd. A tavalyi esős idő Európa-szerte kisebb termést, így emelkedő árakat, ennek nyomán pedig nagyobb termelési kedvet hozott, vagyis az idei várható burgonyamennyiség kontinens szerte jóval több lesz, mint tavaly. Ez pedig mindenütt alacsonyabb termelői árakat jelent – közölte a közrádió. Átlagos az idei év ha a burgonyatermést nézzük, nem csak itthon, de a környező országokban is túlnőttek a burgonyák, babásodásra, göcsörtösödésre hajlamos a termény.

Közben ha azt nézzük, milyen áron akarják egyes kereskedők a gazdáktól felvásárolni a terményt, olyan mintha túltermelés lenne az országban. Egyes kereskedők az önköltségi ár alatt akarják átvenni a termést, amely tiltott piaci magatartás miatt már a Burgonyaterméktanács is lépéseket fontolgat.

OrientPress Hírügynökség

Ezek érdekelhetnek még

2026. Február 16. 09:00, hétfő | Belföld

Változékony, szeles idő várható a héten, csütörtökön jelentős mennyiségű csapadék érkezhet

A hét elején lassú melegedés kezdődik, a hőmérséklet csúcsértéke 3 és 9 Celsius-fok között alakul, de elszórtan előfordulhat eső, havas eső, hó.

2026. Február 16. 07:35, hétfő | Belföld

Magyar Péter: sorsfordító pillanatban vagyunk

Sorsfordító pillanatban vagyunk, most dől el, hogy maradunk egy félelemre, gyűlöletre és lopásra épülő rendszerben, vagy visszavesszük végre a jövőnket

2026. Február 16. 07:34, hétfő | Belföld

Budapestre érkezett Marco Rubio, az Egyesült Államok külügyminisztere

Megérkezett Budapestre az Egyesült Államok külügyminisztere; Marco Rubiót Magyar Levente, a Külgazdasági és Külügyminisztérium parlamenti államtitkára fogadta a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtéren vasárnap.

2026. Február 15. 15:00, vasárnap | Belföld

ÉKM: az új KRESZ-ben kiemelt figyelmet kapnak a fogyatékossággal élők

A fogyatékossággal élőket képviselő szervezetekkel folytatódott pénteken az új KRESZ-szabályok egyeztetése.