Hírek
2019. Október 22. 06:54, kedd |
Belföld
Forrás: mti
Nyolc törvényjavaslatról tárgyal a parlament
Az Országgyűlés kedden nyolc törvényjavaslat általános vitájával folytatja hétfőn kezdődött ülését.
Az ülésnap reggel 9 órakor napirend előtti felszólalásokkal indul. Ezt követően a képviselők megvitathatják a kormány azon előterjesztését, amely a Nemzeti Eszközkezelő Programban részt vevő természetes személyek otthonteremtésének biztosításával összefüggő módosításokat tartalmazza.
Ezt követően - több nemzetközi szerződés vitája mellett - terítékre kerül még a kabinet egyes eljárások egyszerűsítéséről és elektronizálásáról szóló indítványa, valamint az egyes törvények ipar- és kereskedelemszabályozási szempontból történő változtatási javaslata.
A parlament csütörtökön a tavalyi költségvetés zárszámadásának tárgyalásával folytatja munkáját.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 21. 14:00, kedd | Belföld
OGY - Kedden elfogadhatja a parlament a Független Közmédia Testület alapító okiratát
Kedden már el is fogadhatja az Országgyűlés a Független Közmédia Testület alapító okiratát.
2026. Július 21. 07:26, kedd | Belföld
OGY - Magyar Péter: az új köztársasági elnök feltétel nélkül szeresse a hazát
A feltétel nélküli hazaszeretet jelölte meg a következő köztársaságielnök-jelölt előtt lényeges követelményként a miniszterelnök hétfőn napirend előtt az Országgyűlésben.
2026. Július 21. 07:22, kedd | Belföld
Polgár Judit nem vállalja a felkérését a köztársasági elnöki pozícióra
Polgár Judit nem vállalja a felkérését a köztársasági elnöki pozícióra.
