Hírek
2013. Október 01. 07:24, kedd |
Helyi
Forrás: http://www.sonline.hu
Nyitva a Sió-zsilip: a Balaton vizével hígítják a Kapost
Szombat este egy napra megnyitották a siófoki Sió-zsilipet, hogy a Balaton vizével hígítsák fel a Kapos folyó szennyezését – közölte az Országos Vízügyi Főigazgatóság (OVF).
A Közép-dunántúli Környezetvédelmi, Természetvédelmi és Vízügyi Felügyelőség javaslatára a Közép-dunántúli Vízügyi Igazgatóság harmadfokú készültséget rendelt el. A szennyeződés hígítására a folyómederben nincs megfelelő vízmennyiség, "ezért azt a Sió zsilipen a Balatonból 24 órán át tartó hígító vízzel kell biztosítani". Az OVF azt írta: a Balatonból így kieresztett vízmennyiség kevesebb, mint a tóból naponta elpárolgó víz fele, a kieresztés a jelenlegi viszonyok között két milliméterrel csökkenti a tó vízszintjét.
A Sió-zsilipet szombaton az esti órákban nyitották meg, majd vasárnap az esti napszakban zárják vissza a szakemberek – olvasható a vízügyi főigazgatóság közleményében. A Balaton vízszintje jelenleg az optimális kezelési szintnél, 95 centiméternél valamivel alacsonyabb, 87 centiméter, ezért a szabályozási eljárás rendje szerint amúgy nem eresztenének belőle. A Sió zsilipjét utoljára 2013. április 30-án nyitották meg, előtte viszont két éven át nem volt erre példa.
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 12. 10:38, péntek | Helyi
Két generáció, egy szenvedély: A Mihalik-bajnokcsalád
Ismerjük meg Mihalik Mirát, a még csak tizenhét éves autóversenyzőt.
2025. December 15. 07:44, hétfő | Külföld
Sok embert agyonlőttek egy ausztráliai strandon egy zsidók elleni terrortámadásban
Ismeretlen fegyveresek lelőttek 11 embert, sokakat pedig megsebesítettek az ausztráliai Sydney Bondi Beach nevű híres tengerparti strandján vasárnap.
2025. December 15. 07:43, hétfő | Életmód
Folytatódik a borult, párás időjárás a jövő héten is
Folytatódik az átlagosnál enyhébb, de jellemzően borult, párás, ködös időjárás a héten is, de elsősorban a hét elején kisebb körzetekben felszakadozhat a felhőzet.
2025. December 15. 07:42, hétfő | Belföld
Orbán Viktor: a befagyasztott orosz devizatartalék lefoglalása és átadása Ukrajnának a háborúba való belépés közvetlen mozdulata
Ha nincs rezsivédelem Magyarországon, alacsonyabb életszínvonal kopogtat be az ajtón - mondta Orbán Viktor a Mandiner Hotel Lentulai című műsorában vasárnap.
