Városlista
2026. május 17, vasárnap - Paszkál

Hírek

2011. November 15. 14:14, kedd | Belföld
Forrás: OrientPress Hírügynökség

Nem tudott gyorsulni az eurózóna gazdasága

Nem tudott gyorsulni az eurózóna gazdasága

A várakozásoknak megfelelően nem sikerült felgyorsulnia az eurozóna gazdasági bővülésének a negyedévben, már Németországnak és Franciaországnak is nagy küzdelmet jelent a zóna recesszióba süllyedésének megakadályozása.

Az előző három hónaphoz hasonlóan 0,2 százalékos volt a GDP-bővülés a harmadik negyedévben is. Az adat éves szinten is összhangban van a becslésekkel, 1,4 százalékos volt a növekedés az előző év azonos időszakához viszonyítva. A várakozások szerint lassulhat a zóna gazdasága a negyedik negyedévben, az európai vezetőknek nagy küzdelmet jelent a térséget sújtó adósságválság miatti nyugalmatlanság eloszlatása. Mario Draghi EKB-elnök az enyhe recesszió lehetőségére figyelmeztetett.

A zóna legnagyobb gazdaságai ma reggel tették közzé GDP adataikat, mind Franciaország, mind Németország jó adatot mutatott fel a nagyobb fogyasztói kiadásoknak köszönhetően. A német gazdasági növekedés 0,5 százalékkal, míg a francia 0,4 százalékkal gyorsult. A spanyol és a belga növekedés megakadt a harmadik negyedévben, míg a holland és portugál gazdaság zsugorodást mutatott. Portugália - mely adóemelés mellett csökkentette kiadásait, hogy megfeleljen a 78 milliárd eurós nemzetközi segély megkapásához szükséges feltételeknek – közleménye szerint ez volt a negyedik egymást követő negyedév mikor romlott az ország gazdasági teljesítménye.


OrientPress Hírügynökség

Ezek érdekelhetnek még

2026. Május 16. 15:00, szombat | Belföld

Agrárszektor.hu - Bóna Szabolcs: el kell fogadni, hogy nagy változásokra van szükség

Adatvezérelt élelmiszertermelést, a tudásra és a fogyasztói igényekre jobban alapozó, és mindenekelőtt együttműködő agráriumot szeretne látni az új agrár- és élelmiszergazdasági miniszter

2026. Május 16. 14:00, szombat | Belföld

Magyar Péter: Orbán Viktor nem kapja meg a 38 millió forint végkielégítését

Orbán Viktor korábbi miniszterelnök nem kapja meg a 38 millió forint végkielégítését - jelentette be Magyar Péter miniszterelnök péntek este a Facebook-oldalán.