Városlista
2026. február 16, hétfő - Julianna

Hírek

2025. December 14. 09:01, vasárnap | Belföld
Forrás: MTI

Navracsics Tibor: az ajkai az ország egyik legversenyképesebb kórháza

Navracsics Tibor: az ajkai az ország egyik legversenyképesebb kórháza

Az Ajkai Magyar Imre Kórház az ország egyik legversenyképesebb intézménye, amely az elmúlt négy esztendőben több mint 5 milliárd forinttal gazdagodott

- hangoztatta a közigazgatási és területfejlesztési miniszter szombaton Ajkán, röntgenberendezés átadása alkalmából tartott beszédében.

Navracsics Tibor azt mondta, hogy bár az elmúlt időszakban a térségben többször felröppentek pletykák, hogy az ajkai kórház nem marad meg, több mint 5 milliárd forintot fordítottak az intézményre, folyamatosan korszerűsítve azt.

Megújult a fertőzőosztály, új diagnosztikai eszközöket vásároltak, szakembereket képeztek, ennek eredményeként vált az ajkai az ország egyik legversenyképesebb kórházává.

Azt mondta, megújult munkakörnyezetben kezdi meg működését a Shimadzu röntgenberendezés, amely jelentősen hozzájárul ahhoz, hogy a kórház a jövőben is az egészségügy élvonalában teljesítsen.
Megköszönte a kórház dolgozóinak munkáját, megjegyezve: az intézmény munkatársai régóta bizonyítják, hogy a térségben lakók a legmagasabb szakmai színvonalra és a legemberségesebb hozzáállásra számíthatnak.

Királyné Gősi Erika, az Ajkai Magyar Imre Kórház főigazgatója azt mondta, hogy a röntgen használatának kezdete óta eltelt 130 évben rengeteget fejlődött a technika, a gép okozta sugárterhelés minimalizálódott, egyre gyorsabbá, megbízhatóbbá vált a berendezések működése.

Az intézmény vezetője örömét fejezte ki, hogy a kórház részese a CT-csere-programnak, melynek köszönhetően újabb eszközök érkeznek a közeljövőben.

Címkék: ajka, navracsics

Ezek érdekelhetnek még

2026. Február 15. 15:00, vasárnap | Belföld

ÉKM: az új KRESZ-ben kiemelt figyelmet kapnak a fogyatékossággal élők

A fogyatékossággal élőket képviselő szervezetekkel folytatódott pénteken az új KRESZ-szabályok egyeztetése.

2026. Február 15. 11:00, vasárnap | Belföld

Balesetet szenvedett Tállai András államtitkár

Közúti balesetet szenvedett Tállai András, az Agrárminisztérium parlamenti államtitkára szombaton.

2026. Február 15. 08:46, vasárnap | Belföld

Orbán Viktor: A TISZA ki fogja zsebelni a magyar családokat

A 2026-os év a győzelem éve lesz a családok, a jobboldal, a Fidesz és Magyarország számára – jelentette ki Orbán Viktor a Várkert Bazárban tartott évértékelő beszédében.

2026. Február 14. 08:15, szombat | Belföld

Több ezren vettek részt a XXVI. Doni Hősök Emléktúrán

A XXVI. Doni Hősök Emléktúrán összesen 3624 ember vett részt, köztük 918 diák, katonai képzéssben tanuló kadét, illetve valamely civil társadalmi szervezet tagja volt -