Hírek
2012. Május 03. 07:07, csütörtök |
Belföld
Forrás: mno.hu / MTI
Nagyon jól megy az Audinak

Jól kezdődött az év az Audinál: a Győrben új gyárat építő vállalat működési eredménye 27 százalékkal 1,4 milliárd euróra nőtt az idén január–március között az egy évvel korábbihoz képest.
A Volkswagen-csoporthoz tartozó autógyártó szerdai közlése szerint az értékesítési árbevétel 17,8 százalékkal 12,4 milliárd euróra ugrott. A működési nyereségráta január0március között 11,4 százalékra emelkedett, és ezzel az Audi jócskán megelőzte a Mercedes-Benz 8,4 százalékos rátáját. A prémium kategória harmadik szereplője, a BMW csütörtökön jelent, elemzők 10,7 százalékos rátát várnak nála.
Az eladások 11 százalékkal emelkedtek, világszerte 346 ezer Audit adtak el. A társaság arra számít, hogy az idén nagyjából a tavalyival azonos lesz a működési eredmény, ha nem romlanak lényegesen a gazdasági körülmények. Tavaly az Audi 5,35 milliárd euró működési nyereséget ért el.
MTI / mno
Ezek érdekelhetnek még
2025. Augusztus 07. 08:01, csütörtök | Belföld
Visit Hungary: csaknem 100 ezer vendéget fogadtak a fővárosi szállodák a Forma–1 versenyhétvégén
Az idei Forma–1 versenyhétvégén a fővárosi szállodák majdnem 100 ezer vendéget fogadtak, kihasználtságuk meghaladta a 86 százalékot.
2025. Augusztus 07. 07:55, csütörtök | Belföld
Iparvédelmi és munkahelyvédelmi akciótervet dolgoz ki a kormány
Elkezdte a konzultációkat a külgazdasági és külügyminiszter azokkal a nagy cégekkel, amelyeket az Európai Unió és az Egyesült Államok között létrejött kereskedelmi megállapodás érint