Városlista
2025. augusztus 9, szombat - Emőd

Hírek

2025. Január 14. 07:20, kedd | Belföld
Forrás: MTI

Nagy Márton szerint új aranykor köszönthet be az amerikai-magyar kapcsolatokban

Nagy Márton szerint új aranykor köszönthet be az amerikai-magyar kapcsolatokban

Az amerikai és a magyar kapcsolatokat új alapokra kell helyezni, a kétoldalú viszonyban új aranykor köszönthet be - mondta hétfőn közzétett Facebook- videójában Nagy Márton nemzetgazdasági miniszter.

A tárcavezető leszögezte: a kormány nagyon várja Donald Trump elnöki ciklusának kezdetét.

Arra a kérdésre, hogy mire számít a kormány az új amerikai elnöktől, Nagy Márton azt válaszolta, hogy véget érhet az orosz-ukrán háború és a béke fizikai és gazdasági biztonságot, bizalmat jelent majd a családok és a vállalkozások számára, ami a fogyasztás és a beruházás növekedésével járhat.

A kormány négy fő területen lát lehetőséget a kapcsolatok újraépítésére: a kettős adóztatásról szóló megállapodás helyreállítása mellett a vízumszabályok enyhítésére is számít.
Nagy Márton jelezte: helyre kell állítani a közvetlen járatokat Budapest és a legfontosabb amerikai városok, mint New York vagy Washington között. Ami a legfontosabb, hogy az Egyesült Államok ismét a három legnagyobb befektető között szerepeljen Magyarországon - hangsúlyozta.

A kormány várja az új amerikai nagykövetet is, hiszen véget kell vetni "a bosszúnak és az áskálódásnak" - fogalmazott.

Címkék: nagy márton, trump, USA

Ezek érdekelhetnek még

2025. Augusztus 09. 10:36, szombat | Belföld

Hőség - ÉKM: időszakosan felfüggesztik a kamionstopot a hétvégén

A hőség miatt időszakosan feloldják a nehéz tehergépjárművek forgalomkorlátozását szombaton, illetve vasárnap - közölte az Építési és Közlekedési Minisztérium (ÉKM) pénteken az MTI-vel.

2025. Augusztus 08. 08:03, péntek | Belföld

Összesen 1000 új autóbuszt vesz a MÁV

A nyáron érkezett 131 új autóbusz után újabb 869 járművel gyarapodik a MÁV-csoport flottája, ugyanis eredményesen zárult a buszbeszerzésre meghirdetett közbeszerzési eljárás.

2025. Augusztus 08. 08:02, péntek | Belföld

A hétvégére visszatér a kánikula

A hétvégére visszatér a kánikula és napról napra melegebb lesz, vasárnap már 33-38 Celsius-fok között alakul a csúcshőmérséklet.