Hírek
2012. Május 14. 14:07, hétfő |
Külföld
Forrás: OrientPress
Megint kudarcba fulladtak a görög kormányalakítási tárgyalások

Folytatódik a görög huza-vona. Az államfő este tárgyalásokat kezdett a parlamenti pártok vezetőivel egy új kormánykoalíció létrehozásáról...
Hogy az utolsó esélyt megragadva elkerüljék az új választások kiírásának kényszerét, de nem jutottak eredményre a pártok, a tárgyalások ma folytatódnak.
A választásokon második Sziríza párt vezetője ugyanis az államfővel és a két másik nagy párttal, az Új Demokrácia, és PASOK -al történt egyeztetés után bejelentette, hogy nem támogatja a koalíció létrejöttét, azaz nem adja támogatását a megszorító politika folytatásához. Kiderült az is, hogy egy másik kisebb párt, a Dimar sem adta nevét a koalíció létrejöttéhez.
A görög alkotmány nem ad határidőt az államfőnek, hogy meddig próbálkozhat egy életképes kormánykoalíció összehozásán csütörtökön már alakuló ülést tart a parlament, addig kell megállapodni. Az idő előrehaladtával egyre nő az újabb választások kiírásának esélye, amelyre júniusban kerülhet sor. A Fitch pénteken közölte:ha Görögország elhagyja az eurózónát, akkor a cég valószínűleg a valutaunióban maradó összes tagállam adósosztályzatát leminősítés lehetőségére utaló negatív felülvizsgálat alá venné.A hitelminősítő jelenleg Ciprus, Franciaország, Írország, Olaszország, Portugália, Spanyolország, Szlovénia és Belgium államadós-osztályzatait tartja nyilván negatív kilátással az euróövezeten belül.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2025. Június 21. 09:12, szombat | Külföld
Vlagyimir Putyin: Moszkva nem törekszik Kijev kapitulációjára
Oroszország nem törekszik Ukrajna kapitulációjára - jelentette ki Vlagyimir Putyin orosz elnök a Szentpétervári Nemzetközi Gazdasági Fórum pénteki plenáris ülésén.
2025. Június 21. 09:09, szombat | Külföld
Donald Trump egyelőre nem kéri Izraelt az Irán elleni katonai akciójának leállítására
Donald Trump egyelőre nem kéri Izraelt az Irán elleni katonai akciójának leállítására, ami Teherán feltétele lenne a tárgyaláshoz - az amerikai elnök erről újságírók előtt beszélt pénteken.
2025. Június 20. 07:36, péntek | Külföld
Parajd - Újabb beomlások nyomán ismét sós víz került a Korond-patakba
A vízzel elárasztott parajdi sóbánya régi részlegénél csütörtök hajnalban történt újabb beomlások nyomán ismét sós víz került a Korond-patakba, növelve annak sótartartalmát
2025. Június 20. 07:27, péntek | Külföld
Donald Trump a következő két hétben dönt az Egyesült Államok esetleges bekapcsolódásáról a konfliktusba
Donald Trump amerikai elnök a következő két hétben hoz döntést arról, hogy az Egyesült Államok közvetlen módon bekapcsolódik-e az izraeli-iráni konfliktusba, mert esélyt kíván adni a tárgyalásos rendezésnek