Városlista
2025. október 3, péntek - Helga

Hírek

2012. Február 06. 07:56, hétfő | Sport
Forrás: Magyar Kempo Szövetség

Magyarország nyerte a csapatversenyt a hazai rendezésű kempo világbajnokságon

Magyarország nyerte a csapatversenyt a hazai rendezésű kempo világbajnokságon

Magyarország győzelmével zárult a X. Juhász Ferenc Kempo Emlékverseny és Nyílt Kempo Világbajnokság, melyet Tökölön rendeztek a hétvégén. A csapatverseny második helyét Ukrajna, a harmadikat pedig Románia szerezte meg.

Több mint négyszázan léptek tatamira, illetve szorítók közé az idén jubileumot ünneplő, a néhai kempo mester, Juhász Ferenc emlékét őrző verseny három napja alatt, mely során két kontinensről tíz nemzet budokáit látta vendégül a tököli sportcsarnok. A hazaiakon kívül németek, portugálok, oroszok, ukránok, csehek, románok, horvátok és szlovákok képviselték Európát, a brazil csapat révén pedig egy dél-amerikai ország is részt vett a világbajnokságon.

A programban pénteken a technikai – kata, fegyveres kata, szinkron kata, önvédelem - , szombaton a light-contact és chikara curabe, míg vasárnap a full „B”, full „A”, valamint a törés versenyszámok kaptak helyet. A vb-t a helyszínen tekintette meg Bárdosi Sándor olimpiai ezüstérmes birkózó, és Nagy „Csonttörő” János világbajnok bokszoló, akik saját edzéseiken is rendre hasznosítják a kempo stílus különféle technikáit.

Felföldi Szabolcs profi MMA világ-és Európa-bajnok a full-contact kategóriában ismét bizonyította hírnevét: valamennyi meccsét megnyerve világbajnoki címet szerzett a 77-84 kg-os súlycsoportban. „Minden tudásomra szükségem volt, mivel rendkívül jól felkészült ellenfeleket kaptam. Az utólag igen hasznosnak tűnő, szűk két hónapos felkészülésemnek köszönhetően sikerült begyűjtenem az újabb világbajnoki címemet – Felföldi 2007-ben és 2010-ben már nyert ebben a kategóriában –, aminek most nagyon örülök.”

A Magyar Kempo Szövetség által rendezett emlékverseny és vb mindhárom napján nagy érdeklődés kísérte a kemény, férfias küzdelmeket.

A csapatverseny végeredménye:

1. Magyarország
2. Ukrajna
3. Románia
4. Horvátország
5. Németország
6. Szlovákia
7. Portugália
8. Brazília
9. Oroszország
10. Szlovénia

Ezek érdekelhetnek még

2025. Október 03. 07:12, péntek | Sport

Győzött a Ferencváros az Európa Ligában

A magyar bajnoki címvédő Ferencváros Varga Barnabás góljával 1-0-ra nyert a belga Genk vendégeként a labdarúgó Európa-liga alapszakaszának csütörtök esti második fordulós mérkőzésén.

2025. Október 03. 06:59, péntek | Sport

Férfi kézilabda klub-vb - Ezüstérmes a Veszprém

A Veszprém ezüstérmet szerzett az Egyiptomban rendezett férfi kézilabda klubvilágbajnokságon, mivel kétszeri hosszabbítás után 31-30-ra elveszítette a Barcelona elleni, csütörtöki döntőt.

2025. Október 01. 07:49, szerda | Sport

Magyar labdarúgó-válogatott - Balogh Botond újra a keretben

Balogh Botond ismét bekerült a magyar labdarúgó-válogatott keretébe, amely az októberben sorra kerülő, örmények és portugálok elleni világbajnoki selejtezőkre készül.