Hírek
2022. Február 18. 12:07, péntek |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: mti
Magyar-szlovén csúcstalálkozó lesz hétfőn Lendván
Jövő hétfőn magyar-szlovén miniszterelnöki találkozóra kerül sor Lendván, ahol a két kormányfő, Orbán Viktor és Janez Janąa aláírja a Mura- és a Rábavidék fejlesztését előirányzó közös alapról szóló megállapodást
- erősítette meg az MTI-nek a szlovéniai sajtóhíreket Havasi Bertalan, a Miniszterelnöki Sajtóiroda vezetője pénteken.
A sajtófőnök közlése szerint a tárgyalások valamint az aláírási ceremónia után a két miniszterelnök sajtótájékoztatót tart.
A Večer napilap nem hivatalos információira hivatkozva az STA szlovén állami hírügynökség beszámolt Orbán Viktor magyar miniszterelnök február 21-ére, hétfőre, Szlovéniába tervezett látogatásáról, melynek során Lendván találkozik Janez Janąa szlovén miniszterelnökkel, és várhatóan újabb gazdasági együttműködésről szóló megállapodást írnak alá, továbbá a választásokról is egyeztetnek.
A hír utal arra is, hogy a magyar miniszterelnök számára fontosak a térségben élő magyar szavazók.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 15. 15:00, vasárnap | Belföld
ÉKM: az új KRESZ-ben kiemelt figyelmet kapnak a fogyatékossággal élők
A fogyatékossággal élőket képviselő szervezetekkel folytatódott pénteken az új KRESZ-szabályok egyeztetése.
2026. Február 15. 11:00, vasárnap | Belföld
Balesetet szenvedett Tállai András államtitkár
Közúti balesetet szenvedett Tállai András, az Agrárminisztérium parlamenti államtitkára szombaton.
2026. Február 15. 08:46, vasárnap | Belföld
Orbán Viktor: A TISZA ki fogja zsebelni a magyar családokat
A 2026-os év a győzelem éve lesz a családok, a jobboldal, a Fidesz és Magyarország számára – jelentette ki Orbán Viktor a Várkert Bazárban tartott évértékelő beszédében.
2026. Február 14. 08:15, szombat | Belföld
Több ezren vettek részt a XXVI. Doni Hősök Emléktúrán
A XXVI. Doni Hősök Emléktúrán összesen 3624 ember vett részt, köztük 918 diák, katonai képzéssben tanuló kadét, illetve valamely civil társadalmi szervezet tagja volt -
