Hírek
2017. Május 11. 10:39, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti
Lopott árammal termesztettek kábítószert Veresegyházon
Vádat emeltek négy veresegyházi férfi ellen, akik marihuánaültetvényeket működtettek lopott árammal - közölte a Pest Megyei Főügyészség csütörtökön az MTI-vel.
Szabó Ferenc főügyész közleménye szerint a négy vádlott még 2014-ben határozta el, hogy nagy tételben kannabiszt termeszt és a növényből készített kábítószert értékesíti. Veresegyházon ezért két családi házat vásároltak, amelyeket teljesen a termesztésre alakítottak át. A feladatokat megosztották egymás között; egyikük irányítóként intézte a kábítószer értékesítését és ő osztotta ki a munkáért járó pénzt a társainak.
A rendőrök 2016 februárjában házkutatást tartottak mindkét családi házban, ahol kétezer tő kannabiszt találtak és foglaltak le. A termesztéshez szükséges áramot a vádlottak illegálisan, méretlenül vételezték, így az áramszolgáltatónak 2,5 millió forint kárt okoztak.
A Pest Megyei Főügyészség jelentős mennyiségre elkövetett kábítószer-kereskedelem és lopás bűntettével vádolta meg a férfiakat, akik előzetes letartóztatásban várják a tárgyalást - áll a közleményben.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 01. 09:48, csütörtök | Belföld
Már több mint 20 ezer fiatal jutott lakáshoz az Otthon Start Programnak köszönhetően
2026. Január 01. 09:48, csütörtök | Belföld
Az ötös lottó nyerőszámai és nyereményei
A Szerencsejáték Zrt. tájékoztatása szerint az 1. héten megtartott ötös lottó számsorsoláson, a Szilveszteri Szuperlottón a következő számokat húzták ki:
2026. Január 01. 09:46, csütörtök | Belföld
Magyar Péter: 2026 a közös döntésünk éve lesz
2026. Január 01. 09:45, csütörtök | Belföld
Sulyok Tamás: találjunk rá mindannyian az összetartozás örömére
Az új évben uralkodjék közöttünk a megértés és a szeretet, találjunk rá mindannyian az összetartozás örömére - hangsúlyozta Sulyok Tamás köztársasági elnök szerda éjfél után a közmédiában.
