Városlista
2025. október 3, péntek - Helga

Hírek

2012. Július 28. 23:08, szombat | Sport
Forrás: MTI Fotó: Illyés Tibor

London 2012 - Gyurta a hetedik idővel döntős 100 m mellen

London 2012 - Gyurta a hetedik idővel döntős 100 m mellen

Gyurta Dániel két századdal megdöntve délelőtt felállított friss országos csúcsát, 59.74 másodperces idővel a hetedik helyen bejutott a 100 méteres mellúszás vasárnapi fináléjába a londoni olimpián.

A 200-on kétszeres világbajnok 23 éves magyar úszó az első elődöntőben volt érdekelt, itt az ötödik helyen végzett szombat este.
Gyurtát a második futamban csak ketten előzték meg, így készülhet a magyar idő szerint vasárnap 21 óra után kezdődő fináléra.
"Nem bántam volna, ha még egy nap pihenő jut, viszont nem baj, hogy így történt, a hetedik idő lett az enyém, újabb országos csúccsal - mondta Gyurta Dániel. - Mindez ráadásul úgy jött össze, hogy a fordulómat elrontottam, de még így is javulni tudtam. Egy nap alatt kétszer kerültem egy percen belülre, elégedett vagyok".


Címkék: Olimpia-London2012

Ezek érdekelhetnek még

2025. Október 03. 07:12, péntek | Sport

Győzött a Ferencváros az Európa Ligában

A magyar bajnoki címvédő Ferencváros Varga Barnabás góljával 1-0-ra nyert a belga Genk vendégeként a labdarúgó Európa-liga alapszakaszának csütörtök esti második fordulós mérkőzésén.

2025. Október 03. 06:59, péntek | Sport

Férfi kézilabda klub-vb - Ezüstérmes a Veszprém

A Veszprém ezüstérmet szerzett az Egyiptomban rendezett férfi kézilabda klubvilágbajnokságon, mivel kétszeri hosszabbítás után 31-30-ra elveszítette a Barcelona elleni, csütörtöki döntőt.

2025. Október 01. 07:49, szerda | Sport

Magyar labdarúgó-válogatott - Balogh Botond újra a keretben

Balogh Botond ismét bekerült a magyar labdarúgó-válogatott keretébe, amely az októberben sorra kerülő, örmények és portugálok elleni világbajnoki selejtezőkre készül.