Városlista
2026. február 15, vasárnap - Kolos

Hírek

2020. November 07. 10:04, szombat | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Letöltendő börtönt kapott gyermekpornográf felvételek miatt egy férfi

Letöltendő börtönt kapott gyermekpornográf felvételek miatt egy férfi

Gyermekpornográf felvételek tárolása, átadása miatt két és fél év letöltendő börtönre ítélt jogerősen egy férfit a Budapest Környéki Törvényszék pénteken - tudatta a bíróság a honlapján.

Az eljárás adatai szerint a férfi 2013-ban rájött, hogy szexuálisan vonzódik a gyerekekhez, és attól kezdve olyan internetes honlapokon regisztrált, amelyekről gyermekpornográf videókat, képeket tudott letölteni, és hasonló érdeklődésű személyekkel vette fel a kapcsolatot, hogy ilyen tartalmakat cseréljenek.

A férfi videochaten is mutatott be gyermekpornográf videókat partnereinek, illetve 18. életévüket be nem töltött személyeket próbált szexuális tevékenységre bírni. Ezen kívül nyilvános helyen többször követett 18. életévüket be nem töltött lányokat, akikről fénykép- és videofelvételeket készített.

A rendőrség a férfinél tartott házkutatásokon százezernél is több gyermekpornográf felvételt foglalt le.

Az első fokon eljárt Szigetszentmiklósi Járásbíróság 2019. június 27-én 18. életévét be nem töltött személyekről pornográf felvétel átadásával elkövetett gyermekpornográfia miatt mondta ki a férfi bűnösségét és 2 év 6 hónap börtönre, illetve 3 év közügyektől eltiltásra ítélte nem jogerősen.

A másodfokon eljárt törvényszék pénteken az ítélet minősítését némileg megváltoztatva az első fokon kiszabott büntetést jogerőre emelte.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Február 15. 15:00, vasárnap | Belföld

ÉKM: az új KRESZ-ben kiemelt figyelmet kapnak a fogyatékossággal élők

A fogyatékossággal élőket képviselő szervezetekkel folytatódott pénteken az új KRESZ-szabályok egyeztetése.

2026. Február 15. 11:00, vasárnap | Belföld

Balesetet szenvedett Tállai András államtitkár

Közúti balesetet szenvedett Tállai András, az Agrárminisztérium parlamenti államtitkára szombaton.

2026. Február 15. 08:46, vasárnap | Belföld

Orbán Viktor: A TISZA ki fogja zsebelni a magyar családokat

A 2026-os év a győzelem éve lesz a családok, a jobboldal, a Fidesz és Magyarország számára – jelentette ki Orbán Viktor a Várkert Bazárban tartott évértékelő beszédében.

2026. Február 14. 08:15, szombat | Belföld

Több ezren vettek részt a XXVI. Doni Hősök Emléktúrán

A XXVI. Doni Hősök Emléktúrán összesen 3624 ember vett részt, köztük 918 diák, katonai képzéssben tanuló kadét, illetve valamely civil társadalmi szervezet tagja volt -