Városlista
2026. május 23, szombat - Dezső

Hírek

2016. Február 11. 10:27, csütörtök | Belföld
Forrás: MTI

Lehet létjogosultsága egy új magyar nemzeti légitársaságnak a szakértő szerint

Lehet létjogosultsága egy új magyar nemzeti légitársaságnak a szakértő szerint

Lehet létjogosultsága egy új magyar nemzeti légitársaságnak a Magyar Közforgalmi Pilóták Egyesületének elnöke szerint.

Demeter Csaba az M1 aktuális csatorna csütörtök reggeli műsorában elmondta, Magyarországnak sok balkáni országba nincs közvetlen légi járata.

Az egyesületi elnök úgy fogalmazott, hogy Magyarországon a fapados társaságok uralják a légiközlekedést, amelyek nem az ország érdekeivel foglalkoznak, hanem a saját üzleti szempontjaikkal. Azt keresik, hogy hol tudják megtölteni a repülőgépeket, és ha egy területen nem jönnek be a számításaik, akkor bezárják az ottani bázisaikat.

Demeter Csaba emlékeztetett arra, hogy Budapest korábban elosztó szerepet töltött be a légi közlekedésben: a Malév "ráhordta" az utasokat a nagyobb járatokra. A fapados struktúrában ezzel szemben közvetlenül szállítják az embereket az egyik pontból a másikba, a menetrendek nincsenek összehangolva, így nehézkes a továbbutazás.

Ugyanakkor hangsúlyozta, hogy a Malév leállása óta drasztikusan átalakult a piac, és megváltoztak az utazási szokások. Bécs átvette Budapest korábbi szerepét, az emberek pedig hozzászoktak a csökkentett szolgáltatáshoz, ezért nagyon komolyan meg kell vizsgálni egy új magyar nemzeti légitársaság létrehozásának lehetőségeit.

Azt is megemlítette, hogy a Malév pilótáinak mintegy 95 százaléka el tudott helyezkedni külföldön, és ők kezdetben biztosan kételkednének az új légitársaságban.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Május 22. 12:00, péntek | Belföld

Gajdos László: nem érkezik több azbeszt tartalmú kőzet Ausztriából

Péntektől leállítja az azbeszt tartalmú kőzet Magyarországra irányuló értékesítését az osztrák cég - közölte az élő környezetért felelős miniszter csütörtökön a Facebook-oldalára feltöltött videóban.

2026. Május 22. 09:00, péntek | Belföld

Napos, száraz, nyáriasan meleg idő várható a pünkösdi hosszú hétvégén

Napos, száraz, nyáriasan meleg idő várható a pünkösdi hosszú hétvégén, a csúcshőmérséklet a 30 Celsius-fokot is megközelítheti. A szél többfelé lesz élénk, olykor erős

2026. Május 21. 15:00, csütörtök | Belföld

Vitézy Dávid: újjáépül a lengyel-magyar barátság a közlekedésben is

Újjáépítik a lengyel-magyar barátságot a közlekedésben is - írta közösségi oldalán a közlekedési és beruházási miniszter szerdán, miután tárgyalt Dariusz Klimczak lengyel infrastruktúráért felelős miniszterrel.