Hírek
2020. Január 15. 06:30, szerda |
Külföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Legkevesebb négy sérülje van egy spanyol vegyi üzemben történt robbanásnak

Legkevesebb négy sérültje van annak a robbanásnak, amely egy petrolkémiai üzemben történt a kelet-spanyolországi Tarragona közelében kedden.
A helyszínre nagy erőkkel kivonuló tűzoltóktól származó első információk szerint az egyik sérült állapota súlyos.
A külterületen található gyárat kora este óriási robbanás rázta meg, ezután az épületből lángok és feketén gomolygó füst csaptak fel, amit kilométerekről is látni lehetett.
A polgári védelem arra szólította fel a közeli La Canonge és Vila-Seca településen élőket, hogy ne nyissanak ablakot, és ne tartózkodjanak a szabad levegőn.
A környéken felfüggesztették a vasúti közlekedést, és korlátozták az autóforgalmat is.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Június 21. 09:12, szombat | Külföld
Vlagyimir Putyin: Moszkva nem törekszik Kijev kapitulációjára
Oroszország nem törekszik Ukrajna kapitulációjára - jelentette ki Vlagyimir Putyin orosz elnök a Szentpétervári Nemzetközi Gazdasági Fórum pénteki plenáris ülésén.
2025. Június 21. 09:09, szombat | Külföld
Donald Trump egyelőre nem kéri Izraelt az Irán elleni katonai akciójának leállítására
Donald Trump egyelőre nem kéri Izraelt az Irán elleni katonai akciójának leállítására, ami Teherán feltétele lenne a tárgyaláshoz - az amerikai elnök erről újságírók előtt beszélt pénteken.
2025. Június 20. 07:36, péntek | Külföld
Parajd - Újabb beomlások nyomán ismét sós víz került a Korond-patakba
A vízzel elárasztott parajdi sóbánya régi részlegénél csütörtök hajnalban történt újabb beomlások nyomán ismét sós víz került a Korond-patakba, növelve annak sótartartalmát
2025. Június 20. 07:27, péntek | Külföld
Donald Trump a következő két hétben dönt az Egyesült Államok esetleges bekapcsolódásáról a konfliktusba
Donald Trump amerikai elnök a következő két hétben hoz döntést arról, hogy az Egyesült Államok közvetlen módon bekapcsolódik-e az izraeli-iráni konfliktusba, mert esélyt kíván adni a tárgyalásos rendezésnek