Hírek
2023. Február 03. 06:34, péntek |
Életmód
Forrás: mti
Közösen kutatnák az oxigénterápiás lehetőségeket Lentiben és Grazban

A hiperbárkamrás oxigénterápia felhasználási lehetőségeit kutatná közösen Zala Vármegye Önkormányzata, a Lenti Gyógyfürdő és a Grazi Orvostudományi Egyetem az osztrák-magyar Interreg program keretében.
Pál Attila, a Zala Vármegyei Közgyűlés elnöke és munkatársai a Grazi Orvostudományi Egyetem mellkasi és hiperbársebészeti osztályának orvosaival találkoztak, amelynek során a hiperbár, vagyis magasnyomású oxigénterápia hatásainak kutatására, oktatására és alkalmazására irányuló Interreg-projekt közös benyújtásának lehetőségeiről egyeztettek.
A grazi egyetemen már elkezdődött a poszt-covid-tünetek enyhítésére irányuló kutatás, az új kooperáció pedig lehetőséget kínál ennek folytatására. Az oxigénterápia alkalmazásának területeiről egy közös kutatási programot indítanának, elemzéseket készítenének, különös figyelmet fordítva a poszt-covid-szindrómák kezelésében elért eredményekre.
A két ország orvosi egyetemei számára a tantárgyi struktúrába illeszthető oktatási dokumentációt is kidolgoznának a hiperbár oxigénterápia széleskörű gyógyítási lehetőségeiről. Vizsgálni kívánják továbbá, hogy Magyarországon miként kerülhet be ez a terápia a társadalombiztosítás által finanszírozott egészségügyi kezelések körébe.
A közlemény arra is kitér, hogy Izraelben már jelentős tapasztalatot szereztek az oxigénterápia hatásairól a neurológia területén, így orvosaik segítségével és kutatási eredményeik felhasználásával, nemzetközi konferenciák szervezésével még tovább bővíthető a hiperbárkamrával kezelhető betegségek köre.
A zalai vármegyei önkormányzat meghívására heteken belül Lentiben folytatódik a megkezdett munka, a Lenti Balance Medical Centerben, ahol tavaly novemberben adták át az első magyarországi hiperbárkamrát. A projekt révén a még újnak számító, de számos területen bizonyított eredményességgel működő oxigénterápiás gyógyítási lehetőséget is népszerűsítenék, bemutatva, milyen betegségek kezelésekor jöhet számításba a használata, illetve milyen javulást és eredményeket lehet elérni a kezeléssel.
A projektjavaslat kidolgozásában magyar oldalról a Dél-Dunántúli Regionális Innovációs Ügynökség Nonprofit Kft., a Lenti Gyógyfürdő Kft. és Zala Vármegye Önkormányzata vesz részt.
Fotó: Termálfürdő.hu
Ezek érdekelhetnek még
2025. Augusztus 07. 08:01, csütörtök | Életmód
Otthon Centrum: az első fél évben a leggyorsabban a panellakások keltek el
2025. Augusztus 07. 07:57, csütörtök | Életmód
Pénteken kezdődik a RockBalaton Fesztivál Fonyódon
Pénteken kezdődik a háromnapos RockBalaton Fesztivál, amelyet idén új helyszínen, közvetlenül a vízparton, a fonyódi Bélatelepen rendeznek meg.
2025. Augusztus 06. 07:41, szerda | Életmód
Sziget - Jelentősen emelkedik a magyar fesztiválozók száma
Az idei Sziget fesztiválon a bérletesek és a napijeggyel érkezők között is jelentősen magasabb lesz a magyar látogatók száma. Külföldről Hollandiából jönnek a legtöbben, miközben a környező országok felzárkóztak
2025. Augusztus 06. 07:35, szerda | Életmód
Újraindul a Balaton kotrása
Kormányhatározat jelent meg arról, hogy másfél milliárd forintos keretösszegből újraindulhat a Balaton átfogó fenntarthatósági programja; a tó kotrását október végéig el kell kezdeni