Városlista
2026. február 15, vasárnap - Kolos

Hírek

2025. December 14. 09:03, vasárnap | Belföld
Forrás: MTI

K&H ifjúsági index: a fiatalok idén átlagosan 51 ezer forintot terveznek karácsonyi ajándékokra

K&H ifjúsági index: a fiatalok idén átlagosan 51 ezer forintot terveznek karácsonyi ajándékokra

Az ünnepi szezonban a 19-29 évesek 85 százaléka tervez a szeretteinek valamilyen ajándékot adni, az érintett fiatalok átlagosan 51 ezer forintért vásárolnának ajándékokat karácsonyra, ez az összeg a férfiaknál átlagosan 63 ezer, míg a nőknél 40 ezer forint - közölte a K&H Bank szombaton az MTI-vel.

A K&H ifjúsági index legfrissebb felmérésből az is kiderült, hogy az ajándékvásárlást tervező fiatalok aránya évek óta változatlan, az ajándékozásra fordított összege azonban emelkedett. Példaként említették, hogy erre a fiatalok 2014-ben átlagosan 20 ezer, 2020-ban 29 ezer, 2023 óta pedig több mint 40 ezer forintot költöttek.

Az idén a megkérdezettek 57 százaléka több, de kisebb értékű ajándékkal számol. Mindössze 33 százalékuk készül kevesebb, de nagyobb értékű meglepetéssel.

A közlemény szerint a fiatalok továbbra is jelentősnek érzik az ünnepi időszak költségeinek növekedését, de a drágulás mértéke stabilizálódni látszik. Szerintük az idei karácsony átlagosan 18 százalékkal kerülhet majd többe, mint egy éve. Ez hasonló a tavalyi adatokhoz, miközben 2022 végén még 37 százalékos költségnövekedést érzékeltek.

Címkék: karácsony, vásárlás

Ezek érdekelhetnek még

2026. Február 15. 15:00, vasárnap | Belföld

ÉKM: az új KRESZ-ben kiemelt figyelmet kapnak a fogyatékossággal élők

A fogyatékossággal élőket képviselő szervezetekkel folytatódott pénteken az új KRESZ-szabályok egyeztetése.

2026. Február 15. 11:00, vasárnap | Belföld

Balesetet szenvedett Tállai András államtitkár

Közúti balesetet szenvedett Tállai András, az Agrárminisztérium parlamenti államtitkára szombaton.

2026. Február 15. 08:46, vasárnap | Belföld

Orbán Viktor: A TISZA ki fogja zsebelni a magyar családokat

A 2026-os év a győzelem éve lesz a családok, a jobboldal, a Fidesz és Magyarország számára – jelentette ki Orbán Viktor a Várkert Bazárban tartott évértékelő beszédében.

2026. Február 14. 08:15, szombat | Belföld

Több ezren vettek részt a XXVI. Doni Hősök Emléktúrán

A XXVI. Doni Hősök Emléktúrán összesen 3624 ember vett részt, köztük 918 diák, katonai képzéssben tanuló kadét, illetve valamely civil társadalmi szervezet tagja volt -