Hírek
2014. Augusztus 12. 12:35, kedd |
Helyi
Forrás: balatonipolgar.hu
Június vége óta heti rendszerességgel zajlik a szúnyogirtás a Balatonnál
Ezen a héten a balatoni és környéki települések ismét sorra kerülnek. A nyarat megkeserítő vérszívók ellen folyamatos a küzdelem, ezen a héten már a nyolcadik alkalommal gyérítik a szúnyogokat.
Országszerte közel 71 ezer hektárnyi területen avatkoznak be a szakemberek, megközelíti a harminckétezer hektárt a légi kémiai módszerrel kezelt terület nagysága, a földi kémiai módszert pedig majdnem harminckilencezer hektáron alkalmazzák.
E hét elején több Balaton-környéki településem földi kémiai irtás lesz. A nyár eleje nem volt biztató az addigi időjárási hatások miatt a szakemberek extrém mértékű szúnyoginvázióra számítottak. További kockázatot jelentett, hogy a környező országokban megjelent az ázsiai tigrisszúnyog, mely különböző vírusokat hordozhat.
A szakemberek számítottak arra, hogy ezek a rovarok felbukkannak idehaza is. A lakossági visszajelzések alapján sikerül megfékezni az inváziót – közölte az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság, mely a kormány megbízásából szervezi a szúnyogirtást. Közbeszerzési eljárás keretében választották ki a kivitelezőket. Az idei szúnyoggyérítés összköltsége közel másfél milliárd forint.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 09. 12:00, hétfő | Helyi
Magyar Péter nevét emlegetve tagadta az orosz nagykövetség, hogy a Kreml különleges egysége befolyásolni akarná a magyar választásokat
2026. Április 07. 15:00, kedd | Külföld
Iráni konfliktus - Donald Trump: Irán vezetői úgy tűnik, megegyezési szándékkal tárgyalnak az Egyesült Államokkal
Úgy tűnik, Irán vezetői megegyezési szándékkal vesznek részt az Egyesült Államokkal zajló tárgyalási folyamatban – közölte hétfőn Donald Trump amerikai elnök.
2026. Április 07. 13:00, kedd | Belföld
Rogán szerint ilyen válságos időkben nem szabad kormányt váltani
Nem szabad kockáztatni, és nem szabad egy ilyen válsághelyzetben rábízni az országot olyanokra, akik veszélyes döntéseket tudnak hozni - hangsúlyozta a Miniszterelnöki Kabinetirodát vezető miniszter vasárnap a Hír TV-n.
2026. Április 07. 13:00, kedd | Belföld
Szalay-Bobrovniczky Kristóf: a Magyar Honvédség képes és készen áll, hogy megvédje a gázvezetéket
A Magyar Honvédség képes és készen áll arra, hogy megvédje a gázvezetéket - írta a honvédelmi miniszter húsvéthétfőn közösségi oldalán, a vasárnapi Török Áramlat elleni szabotázsakcióra reagálva.
