Városlista
2025. október 3, péntek - Helga

Hírek

2012. Május 22. 07:05, kedd | Belföld
Forrás: OrientPress

Újjászületik a Városligeti-tó

Újjászületik a Városligeti-tó

A FŐKERT Nonprofit Zrt. növények beültetésével varázsolja újjá a Városligeti-tavat az Aranyponty Zrt.-vel együttműködve.

Az Európában is egyedülálló Városligeti-tó jelenlegi, algásodásra hajlamos vízösszetételének megváltoztatása érdekében a két cég egy teljesen természet- és környezetbarát megoldást használ, amellyel elérhető a tó optimális vízösszetételének visszaállítása.

Az eljárás egyszerű: a tóba olyan növényeket telepítenek, melyek megfelelő mennyiségben dolgozzák fel a vízben jelenleg túl magas százalékban jelenlévő nitrogént és foszfort, ezzel tisztítva a vizet. A beültetett növények nem csak a víz összetételének tesznek jót, hanem díszítő értékkel is bírnak, így a beültetésük után a Városligetbe kilátogatókat egy szép, a tiszta vízfelületet zöld oázisokkal tarkított tó fogadja majd.

A hetekben telepítésre kerülő mintegy 120 konténeres növény – közöttük több színű tavi rózsák, vízitökök - várhatóan 1,5 – 2 hónap elteltével fogják igazán megmutatni magukat, s innentől folyamatosan változó képpel fogadják majd a látogatókat.

A Városligeti tó környékén jelentős mértékben elszaporodott vadkacsák azonban veszélyeztetik a tó újonnan kialakuló vízösszetételét. Hogy megóvják a vizet, a vadkacsák egy részét – természetesen állatbarát módon – befogják. Tisztelettel kérik a látogatókat, hogy ne bántsák az erre a célra kihelyezett ketreceket! A befogott állatokat a szakképzett dolgozók, szakszerű szállítást követően visszatelepítik természetes élőhelyükre. Mivel a vadkacsák hozzátartoznak a Városliget hangulatához, így 10-15 egyedet mindenképpen a tó környékén hagynak, hiszen ilyen létszámban nem veszélyeztetik a tó vízének megváltoztatott összetételét.

OrientPress Hírügynökség

Ezek érdekelhetnek még

2025. Október 02. 07:06, csütörtök | Belföld

Hidvéghi Balázs: ma kezdődik a nemzeti konzultáció kérdőíveinek postázása

Ma kezdődik a nemzeti konzultáció kérdőíveinek postázása Budapesten, november elejére, közepére, országszerte mindenki megkapja őket - mondta Miniszterelnöki Kabinetiroda parlamenti államtitkára szerdán.

2025. Október 02. 07:05, csütörtök | Belföld

Orbán Viktor: Ukrajna felvétele ügyében nem lehet megkerülni Magyarországot

Magyarország megkerülésével, jogi trükközéssel nem lehet megnyitni Ukrajna európai uniós csatlakozási folyamatát

2025. Október 01. 07:46, szerda | Belföld

Szijjártó Péter: a világ második legnagyobb LEGO-gyára jött létre Nyíregyházán

54 milliárd forintos beruházással a világ második legnagyobb LEGO-gyára jött létre mostanra Nyíregyházán, s ez a vállalat egyetlen olyan üzeme Európában, amelyben a termelés minden folyamata jelen van

2025. Október 01. 07:45, szerda | Belföld

Kövér László: Magyarország testvéri népként tekint a törökökre

Magyarország testvéri népként tekint a törökökre - hangsúlyozta Kövér László, az Országgyűlés elnöke a Maarif Magyar-Angol Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola és Gimnázium megnyitó ünnepségén kedden Budapesten.