Hírek
2015. November 24. 07:18, kedd |
Belföld
Forrás: MTI
Jelentősen csökkent a kábel- és fémlopások száma két év alatt
A Magyar Államvasutaknál (MÁV) két év alatt a hatodára csökkent a kábellopások száma, a fémlopásoké pedig a harmadára,
amelyet a fémkereskedelemről szóló, két éve bevezetett szabályozás sikerének tulajdonít a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) és a MÁV Zrt.
A tárca, az adóhivatal, valamint több közszolgáltató - az Elmű, a MÁV és a BKV - közösen értékelte a jogszabály bevezetésének eredményeit, megállapítva, hogy az adatok alátámasztják a Nemzetgazdasági Minisztérium által 2013-ban kidolgozott fémtörvény és végrehajtási rendeletei létjogosultságát - ismerteti az NGM és a MÁV az MTI-hez hétfőn eljuttatott közös közleményben.
Tájékoztatásuk szerint a fémkereskedelmi szektor tisztulása érdekében a MÁV a rendőrséggel és a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) munkatársaival közösen végzett szigorú ellenőrzéseket.
Az idén november 4-ig összesen 2045 darab fémkereskedelmi ellenőrzést tartottak, ebből 948 esetben állapítottak meg jogsértést a NAV munkatársai. Az adóhatóság vámszervei összesen 137 esetben derítettek fel illegális fémkereskedelmi tevékenységet, ezek eredményeként összesen mintegy 956 millió forint bírságot szabtak ki, a fémkereskedelmi ellenőrzések során pedig több mint 8700 tonna fémkereskedelmi engedélyköteles anyagot foglaltak le - közölték.
Kedvezőek a változások a MÁV Zrt.-nél is: szabályozás bevezetését megelőző időszakban jellemző több száz esethez képest, 2015-ben eddig összesen 57 kábellopást, rongálást követtek el a Magyar Államvasutak területén. A vasúttársaság számára különösen fontos a fémlopások visszaszorítása, mivel ezek esetenként veszélyeztetik a vasúti közlekedés biztonságát is.
A közleményben leszögezik: a fémlopások visszaszorításával sikerült megóvni a kulturális javak egy részét, amely a közszolgáltatóknak is jelentős anyagi megtakarítást jelent.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 01. 11:00, szerda | Belföld
Országos közlekedésszervező és gördülőállomány-kezelő társaság jön létre az uniós források felhasználhatósága érdekében
Benyújtotta kedden a kormány az országos közlekedésszervező és az országos gördülőállomány-kezelő társaság létrehozása érdekében szükséges törvényjavaslatot az Országgyűlésnek.
2026. Július 01. 11:00, szerda | Belföld
OGY - Megszűnik a Szuverenitásvédelmi Hivatal
A Szuverenitásvédelmi Hivatal megszüntetéséről döntött az Országgyűlés keddi ülésén.
2026. Július 01. 10:00, szerda | Belföld
Hegedűs Zsolt: elkészült a kórházi fertőzések mérését és publikálását lehetővé tevő módszertan
Elkészült a kórházi fertőzések mérését, validálását és publikálását lehetővé tevő módszertan és irányelv - jelentette be az egészségügyi miniszter a tárca Semmelweis-napi ünnepségén kedden Budapesten.
2026. Július 01. 07:09, szerda | Belföld
Hőség - Meteorológia: megdőlt az országos és a fővárosi hőmérsékleti rekord is kedden
Megdőlt az országos és a fővárosi abszolút maximum-hőmérsékleti rekord is kedden az előzetes adatok szerint - közölte a HungaroMet Zrt. a Facebook-oldalán.
