Hírek
2025. Január 21. 07:46, kedd |
Külföld
Forrás: MTI
Izraeli-palesztin - A vártnál jobb egészségi állapotban vannak a kiszabadult túszok
A vártnál jobb egészségi állapotban vannak a kiszabadult túszok az őket ellátó Siba kórház közlése szerint, ezért már vasárnap este találkozhattak családtagjaikkal.
"Stabil állapotban van" a három túsz, Emili Damari, Romi Gonen és Doron Steinbreher, akik 471 nap után szabadultak a Hamász fogságából - jelentette be Szefi Mendelovich, a kórház egészségügyi főigazgató-helyettese.
"További néhány napig tart az összes szükséges vizsgálat elvégzése" - tette hozzá, és hangsúlyozta, hogy a kórház csapata továbbra is figyelemmel kíséri a volt túszok egészségi állapotát.
Mandi Damari, a kiszabadított Emili Damari édesanyja is kijelentette, hogy lánya sokkal jobb egészségnek örvend, mint amire számítottak.
"Végre megölelhettem, ahogyan már régóta álmodtam" - tette hozzá, és megköszönte az izraelieknek 15 hónapos támogatásukat lányuk kiszabadításáért. Maga Emili Damari Izraelbe érkezése után az Instagramon azt írta, hogy mindent köszön és ő a legboldogabb ember a világon.
Meirav Lesem Gonen, a kiszabadult Romi Gonen édesanyja azt írta Facebookon, hogy "kell még egy pillanat, hogy fellélegezzünk, és higgyünk a közösen elért valóságban. Megígérem, hogy visszatérek"- utalt arra, hogy visszavonult családjához, és rövid szünetet tart a túszok kiszabadításáért folytatott közösségi munkájában.
"Kilencvenhét másik szeretett személynek is szüksége van arra, hogy megismerjék ezt a valóságot"- tette hozzá.
"471 elviselhetetlen nap után szeretett Dodónk végre visszatért a karunkba. Szeretnénk kifejezni szívből jövő köszönetünket mindenkinek, aki támogatott és elkísért minket ezen az úton" - áll Doron Steinbreher családjának közleményben.
"Külön köszönet Izrael népének meleg ölelésükért, megingathatatlan támogatásukért és az erőért, melyet a legsötétebb pillanatainkban adtak nekünk. Köszönjük Trump elnöknek is jelentős részvételét és támogatásáért, amely oly sokat jelentett nekünk" - tették hozzá.
"Hősies Dodónk 471 napot élt túl a Hamász fogságában, s megkezdi rehabilitációs útját. Továbbra is kitartunk az összes túsz családja mellett, és mindent megteszünk, amíg szeretteik mind haza nem térnek"- hangsúlyozták.
Fotó:MTI/EPA/Izraeli hadsereg
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 13. 10:00, péntek | Külföld
EU-csúcs: Európának versenyképesebb és ellenállóbb gazdaságot kell építenie
2026. Február 09. 13:00, hétfő | Külföld
Lemondott a brit miniszterelnök kabinetfőnöke az Epstein-botrány miatt
Lemondott vasárnap Morgan McSweeney, a londoni miniszterelnöki hivatal kabinetfőnöke, az Epstein-botrányba keveredett és visszahívott volt washingtoni brit nagykövet, Peter Mandelson kinevezésének egykori fő szószólója.
2026. Február 05. 14:00, csütörtök | Külföld
Donald Trump: rendkívül jó a személyes viszonyom a kínai elnökkel
Donald Trump amerikai elnök kijelentette szerdán, hogy \"rendkívül jó személyes kapcsolat\" fűzi Hszi Csin-ping kínai elnökhöz, és mindketten tudatában vannak annak, hogy mennyire fontos, hogy ez így is maradjon.
