Városlista
2026. február 16, hétfő - Julianna

Hírek

2019. Szeptember 25. 16:09, szerda | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Hosszú évekre leültettek egy súlyosan visszaeső drogdílert

Hosszú évekre leültettek egy súlyosan visszaeső drogdílert

Jogerősen 11 év börtönbüntetéssel sújtott a Szegedi Ítélőtábla szerdán egy kétegyházi férfit, aki speedet árusított 2014-ben és 2015-ben Békés megyében.

A táblabíróság különösen jelentős mennyiségre elkövetett kábítószer-kereskedelem bűntettében mondta ki bűnösnek a 44 éves férfit, és a szabadságvesztés kiszabása mellett több mint 200 ezer forintra vagyonelkobzást is elrendelt vele szemben.

Döntésével az ítélőtábla helybenhagyta a Gyulai Törvényszék által a vádlottra első fokon kiszabott szabadságvesztés mértékét, de a büntetést fegyház helyett börtönben kell letölteni.

A férfit korábban tízszer ítélték el, 2013 januárjában feltételesen szabadult a kábítószer-kereskedelem miatt kiszabott hatéves börtönbüntetéséből. A vádlott 2014 novemberétől egy éven át ismét drogterjesztéssel foglalkozott.

2015 augusztusa és 2015. október vége között legalább három alkalommal Budapestre utazott azért, hogy kábítószert vegyen. A megvásárolt anyagból eltett saját fogyasztásra is, de a drogból juttatott barátainak, ismerőseinek is. Volt, amikor ingyen odaadta, máskor pénzért értékesítette a kábítószert.

A rendőrök november 27-én későn este tartottak házkutatást a vádlott békéscsabai albérletében. Elfogása előtt, este a férfi több embernek adott el kábítószert. A lakhelyén tartott házkutatás során 82,3 gramm drogot, digitális mérleget, a kábítószer fogyasztásához, hígításához és csomagoláshoz szükséges eszközöket, anyagokat foglaltak le.

A vádlott által forgalomba hozott, valamint kereskedelmi céllal megszerzett kábítószer hatóanyag-tartalma meghaladta a jelentős mennyiség felső határának 3,6-szorosát.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Február 15. 15:00, vasárnap | Belföld

ÉKM: az új KRESZ-ben kiemelt figyelmet kapnak a fogyatékossággal élők

A fogyatékossággal élőket képviselő szervezetekkel folytatódott pénteken az új KRESZ-szabályok egyeztetése.

2026. Február 15. 11:00, vasárnap | Belföld

Balesetet szenvedett Tállai András államtitkár

Közúti balesetet szenvedett Tállai András, az Agrárminisztérium parlamenti államtitkára szombaton.

2026. Február 15. 08:46, vasárnap | Belföld

Orbán Viktor: A TISZA ki fogja zsebelni a magyar családokat

A 2026-os év a győzelem éve lesz a családok, a jobboldal, a Fidesz és Magyarország számára – jelentette ki Orbán Viktor a Várkert Bazárban tartott évértékelő beszédében.

2026. Február 14. 08:15, szombat | Belföld

Több ezren vettek részt a XXVI. Doni Hősök Emléktúrán

A XXVI. Doni Hősök Emléktúrán összesen 3624 ember vett részt, köztük 918 diák, katonai képzéssben tanuló kadét, illetve valamely civil társadalmi szervezet tagja volt -