Hírek
2011. December 06. 07:45, kedd |
Belföld
Forrás: mno.hu
Hiába tervezik, nem jönnek világra a babák

Annak ellenére, hogy akár két-három gyermeket is terveznek a magyar fiatalok, rendre egy születik meg a kívánt utódokból.
Mondta Kopp Mária orvos, pszichológus, a Magatartás-tudományi Intézet tudományos igazgatóhelyettese a Magyar Nemzetnek adott interjúban.
Az orvos arra is felhívta a figyelmet, hogy a jó házasság és a gyermekek nemcsak boldogságot szereznek, de komoly szerepet játszanak az egészségmegõrzésben is. A professzor úgy véli, az utolsó percben vagyunk, hogy megfordítsuk a negatív tendenciát.
Kopp Mária emlékeztetett rá, a társadalom az 1990-es évek kezdetén átalakult, párhuzamosan a versenyszféra létrejöttével. Ekkor megcsappant a születésszám, mivel az ebben a szférában dolgozóknak komoly hátrányokat jelentett a gyermekvállalás. Magyarországon 1980-ban volt utoljára pozitív a népesedési helyzet. Azóta folyamatosan csökkenésről beszélhetünk, kivéve az 1998 és 2002 közötti időszakot, amikor csökkent a negatív tendencia, de növekedés akkor sem történt.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Október 03. 07:01, péntek | Belföld
Energiaügyi államtitkár: 20 százalékkal emelkedne Magyarország energiaszámlája az orosz energiaembargó hatására
Húsz százalékkal emelkedne Magyarország energiaszámlája az orosz energiaembargó hatására - jelentette ki az Energiaügyi Minisztérium (EM) parlamenti államtitkára csütörtökön Szegeden.
2025. Október 03. 07:00, péntek | Belföld
Szijjártó Péter: Magyarország történetének leghosszabb távú LNG-szerződését írta alá az ENGIE-vel
Magyarország történetének leghosszabb távú szerződését írta alá cseppfolyósított földgáz (LNG) beszerzéséről a francia ENGIE-vel, amely fontos pillérét fogja jelenteni hazánk energiabiztonságának a jövőben
2025. Október 02. 07:06, csütörtök | Belföld
Hidvéghi Balázs: ma kezdődik a nemzeti konzultáció kérdőíveinek postázása
Ma kezdődik a nemzeti konzultáció kérdőíveinek postázása Budapesten, november elejére, közepére, országszerte mindenki megkapja őket - mondta Miniszterelnöki Kabinetiroda parlamenti államtitkára szerdán.
2025. Október 02. 07:05, csütörtök | Belföld
Orbán Viktor: Ukrajna felvétele ügyében nem lehet megkerülni Magyarországot
Magyarország megkerülésével, jogi trükközéssel nem lehet megnyitni Ukrajna európai uniós csatlakozási folyamatát