Városlista
2025. augusztus 7, csütörtök - Ibolya

Hírek

2017. December 26. 05:00, kedd | Külföld
Forrás: mti - fotó: sputnik

Gyalogos aluljáróba hajtott egy busz Moszkvában, halottak

Gyalogos aluljáróba hajtott egy busz Moszkvában, halottak

Legkevesebb öten életüket vesztették, tizenöten pedig megsérültek, amikor egy autóbusz felszaladt a járdára, majd onnan lehajtott egy metróállomás gyalogos aluljárójába hétfőn Moszkvában.

A TASZSZ belügyi forrásra hivatkozva azt jelentette, hogy a hatóságok kizárták a szándékosság és a terrorakció lehetőségét.

A Szlavjanszkij bulvar nyugat-moszkvai metrómegállónál balesetet szenvedett busz a városi közlekedési vállalat menetrend szerinti járata volt. Az orosz fővárosban hétfőn sűrű hóesés rontotta az út- és a látási viszonyokat.

Az előzetes vizsgálatok szerint az autóbusz vezetője józan volt. A hatóságok több lehetőséget vizsgálnak, de az első feltételezés szerint a baleset a jármű műszaki hibája miatt következett be.

Címkék: baleset, halálos, moszkva

Ezek érdekelhetnek még

2025. Augusztus 07. 08:02, csütörtök | Külföld

Fogadta az amerikai elnök különmegbízottját Vlagyimir Putyin

Fogadta a Fehér Ház különmegbízottját, Steve Witkoffot a Kremlben Vlagyimir Putyin elnök - közölte szerdán az orosz államfő sajtószolgálata.

2025. Augusztus 07. 07:59, csütörtök | Külföld

Csillagászati összegért épít hidat Olaszország Szicíliába

A világ legnagyobb függő szerkezete lesz, 5000 milliárd forintnyi összegbe kerül majd.

2025. Augusztus 06. 07:33, szerda | Külföld

A háború befejezésének lehetőségeiről beszélt telefonon az amerikai és az ukrán elnök

Telefonon tárgyalt kedden Donald Trump amerikai és Volodimir Zelenszkij ukrán elnök, megbeszélésük középpontjában az Oroszország által Ukrajna ellen indított háború lezárása, valamint ukrán drónok amerikai megvásárlása állt.

2025. Augusztus 05. 07:39, kedd | Külföld

Trump jelentősen emelné az Indiára kiszabott vámokat, az orosz olaj továbbértékesítése miatt

Donald Trump az Indiára kiszabott vám jelentős emelését helyezte kilátásba a megvásárolt orosz kőolaj továbbértékesítése miatt az amerikai elnök Truth Social közösségi oldalán tett hétfői bejelentése szerint.