Városlista
2026. július 14, kedd - Őrs

Hírek

2026. Május 22. 12:00, péntek | Belföld
Forrás: MTI

Gajdos László: nem érkezik több azbeszt tartalmú kőzet Ausztriából

Gajdos László: nem érkezik több azbeszt tartalmú kőzet Ausztriából

Péntektől leállítja az azbeszt tartalmú kőzet Magyarországra irányuló értékesítését az osztrák cég - közölte az élő környezetért felelős miniszter csütörtökön a Facebook-oldalára feltöltött videóban.

Gajdos László a bejegyzésben azt írta: a csütörtöki bécsi tárgyalások után közvetlenül megegyezett az osztrák üzem tulajdonosával.

Péntektől teljesen leállítják a Magyarországra irányuló értékesítést, így a bánya bezárásának kezdeményezése nélkül hárítottuk el a közvetlen veszélyt
- jelentette be a tárcavezető.

Úgy fogalmazott: Magyarország nem enged a "szennyező fizet" elvből, a polgárok egészsége nem alku tárgya.

A feltöltött videóban Gajdos László arról is beszélt: a következő lépés a már leterített kőzet ártalmatlanítása Nyugat-Magyarországon és a lakosság egészségének a védelme.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 14. 14:00, kedd | Belföld

Lannert Judit: a gyermekek, a pedagógusok és az iskolák vannak az új oktatáspolitika fókuszában

Az új szemlélet középpontjában a gyermekek, a pedagógusok és az iskolák állnak - közölte az oktatási és gyermekügyi miniszter hétfőn a Facebook-oldalán.

2026. Július 14. 14:00, kedd | Belföld

Az EU jóváhagyta a Magyar Fejlesztési Bank számára előirányzott kétmilliárd eurós magyar állami tőkeinjekciót

Az Európai Bizottság, az uniós állami támogatási szabályok alapján, jóváhagyta a Magyarország által a Magyar Fejlesztési Bank (MFB) számára nyújtott kétmilliárd eurós, mintegy 760 milliárd forintos tőkeinjekciót

2026. Július 14. 11:00, kedd | Belföld

Orbán Viktor: Magyarországnak joga van ellenállni és meg is fogja tenni

Ha a köztársasági elnököt erőszakkal megfosztják a hivatalától, akkor Magyarországnak joga van ellenállni.